AMERIKANCI DOČEKALI REVANŠ

SAD uvjerljivo pobijedile hrvatske vaterpoliste

Subota, 02. lipnja 2012. 09:17 Napisao/la  SC

SAD - Hrvatska 9:5 (4:1, 1:3, 2:1, 2:0). Hrvati postigli jedan pogodak u drugom poluvremenu

Hrvatski vaterpolisti uvjerljivo su poraženi u prijatelskom ogledu protiv Sjedinjenih Američkih Država (5:9), a to je ujedno prva pobjeda Amerikanaca protiv izabranika Ratka Rudića nakon Olimpijskih igara 2008. godine. Amerikanci su odlično otvorili utakmicu i pedeset sekundi prije kraja prve četvrtine poveli su 4:1. Izabranici Ratka Rudića uspjeli su zaustaviti nalet domaćina u nastavku izjednačivši serijom 3:0, ali prednost SAD-u prije odlaska na odmor donio je Brian Alexander.

I to je ujedno bio kraj nadanja hrvatskih vaterpolista koji su u drugom poluvremenu postigli samo jedan pogodak, a odličan na vratima domaćina bio je Merrill Moses koji je sakupio devet obrana.

SAD - Hrvatska 9:5 (4:1, 1:3, 2:1, 2:0).

SAD: Azevedo 2, Alexander 1, Beaubien 1, Bailey 1, Hutten 1, Smith 1, Krumpholz 1, Mann 1.

HRVATSKA: Barać 2, Sukno 2, Karač 1.

Igrač više: SAD 6 (13), Hrvatska 3 (10). Peterci: SAD 2 (2), Hrvatska - (1).