EP 2020 Hrvatski vaterpolisti bez medalje, Crna Gora osvojila broncu, Mađarska prvak

Nedjelja, 26. siječnja 2020. 18:37 Napisao/la  SC

Europsko vaterpolsko prvenstvo - utakmica za 3. mjesto

CRNA GORA - HRVATSKA 10:9 (1:2, 2:4, 4:1, 3:1)

Duna Arena. Gledatelja 5.300.

Suci: Naumov (Rusija) i Colombo (Italija).

CRNA GORA: Lazović (11 obrana), Dr. Brguljan 1, Radović, Petković, Čučković, Obradović, Vidović, Đurđić, Ivović 5, Spaić 1, Drašković 2, Pješivac 1, Tešanović. IZBORNIK: Vladimir Gojković

HRVATSKA: Bijač, Macan, Fatović 2, Lončar 1, Joković 2 (2), Bukić 1, Vukičević 1, Bušlje, Miloš, Vrlić 2, Benić, Garcia, Marcelić (12 obrana). IZBORNIK: Ivica Tucak

Peterci: Crna Gora -, Hrvatska 2-2

Igrač više: Crna Gora 3/13, Hrvatska 6/14

Hrvatski vaterpolisti ostali su bez medalje na Europskom prvenstvu, u utakmici za broncu Crna Gora pobijedila je rezultatom 10:9.

Iako je hrvatska reprezentacija vodila do završnice, 1.36 minutu prije kraja Spaić je izjednačio na 9:9 s igračem više.

Lončar u napadu gubi loptu zbog prekršaja, Ivović preko Jokovića postiže svoj peti pogodak za konačnih 10:9 na ulasku u zadnju minutu.

U zadnjem napadu Hrvatska nije iskoristila igrača više, Jokovićev udarac obranio je Lazović, utakmica je završila dvadesetak sekundi prije kraja.

U finalu Mađarska je boljim izvođenjem peteraca pobijedila Španjolsku sa 14:13, osvojivši 13. naslov europskih prvaka.