Utakmica 1/8 finala: Švedska - Poljska 22:24. Ponavljam ono što sam rekao, mi moramo razmišljati samo o sebi. Vjerujem u našu obranu, optmist sam, rekao je izbornik Goluža nakon poljske pobjede
 Moram čestitati svojim igračima. Činjenica je da su odigrali slabiju utakmicu nego što smo očekivali, ali i takvu utakmicu treba privesti kraju.  Cijelo vrijeme sam upozoravao da Brazil nije bezazlen protivnik, rekao je Goluža
Osmina finala: Hrvatska - Brazil 26:25 (13:15). Igor Karačić riješio je napad solo prodorom (25:24), a Domagoj Duvnjak trideset sekundi prije kraja donio je ključna dva gola prednosti
 Nezgodan protivnik kojega ne smijemo podcijeniti. Igraju nešto dublju obranu i svaka izgubljena lopta je direktna kontra, u čemu su najbolji na turniru, kaže Marko Kopljar
Osmina finala: Hrvatska - Brazil (nedjelja, 19 sati) - Dosta su agresivni, veliki fanatici i borci.  Svih 60 minuta izgaraju na terenu. Nema mjesta podcjenjivanju, kaže hrvatski izbornik
 Bila je ovo posebna utakmica za mene i brata. Na njima se vidjelo da su bili pod šokom nakon poraza od Tunisa i da su bili u grču, rekao je Igor Karačić nakon pobjede protiv BiH
Utakmica 5. kola, skupina B: Hrvatska - Bosna i Hercegovina 28:21. Slavko Goluža imao je luksuz poslati na teren igrače koji dosad nisu imali preveliku minutažu. I "rezerve" su nadigrale suparnika
Makedonci nas nisu oni ničim iznenadili. Čak mogu reći da sam očekivao i težu utakmicu. Međutim, uvjeren sam da su oni dali  svoj maksimum, nisu mogli bolje odigrati, kaže izbornik Slavko Goluža