SP Hrvatska prazom od Njemačke izgubila šanse za plasman u polufinale

Ponedjeljak, 21. siječnja 2019. 22:21 Napisao/la  SC

Skupina I, 2. kolo: Hrvatska - Njemačka 21:22 (11:11). U 57 minuti Hrvatska je povela 20:19, a onda je Njemačka postignula dva pogotka zaredom i prelomila utakmicu

Hrvatski rukometaši doživjeli su poraz od Njemačke i ostali bez mogućnosti da igraju za odličja.

U izjednačenoj utakmici hrvatski rukometaši u završnicama oba poluvremena uspjeli su se vratiti u utakmicu.

Nakon prvoga dijela uspjeli su izjednačiti (11:11), nakon drugoga dijela ostali su kratki za jedan pogodak.

Većim dijelom drugoga dijela hrvatska je momčad izgledala sporo i potrošeno bez rješenja za njemačku obranu.

Vratila se hrvatska momčad u završnici iz ponora, pokazala karakter.

U 52. minuti Šipić je izjednačio (18:18), u 55. minuti Vranković je doveo Hrvatsku u prvo vodstvo u drugom dijelu (19:18).

Počela je igra živaca za igrače i suce.

Wiede je u 56. minuti izjednačio (19:19), Šipić je u 57. minuti pogodio za zadnje vodstvo (20:19).

A onda je uz jednu nesklonu sudačku odluku Njemačka postignula dva pogotka zaredom i prelomila utakmicu.

Horvat je u zadnjoj minuti smanjio na pogodak zaostatka, ali povratka više nije bilo.

Predstoji borba za plasman na OI.

HRVATSKA: Stevanović, Šego (11 obrana), Duvnjak 1, Stepančić 2, Vida, Horvat 2, Karačić 4(1), Blažević, Štrlek 4, Musa 2, Slišković, Mandić 1, Vranković 1, Šipić 3, Bećiri, Bičanić

NJEMAČKA: Heinevetter (1 obrana), Wolff (8 obrana), Gensheimer 4(2), Lemke, Wiencek 1, Wiede 6, Pekeler 3, Wienhold, Strobel, Fäth 2, Groetzki, Häfner 2, Musche, Böhm 2, Kohlbacher 2, Drux

Sedmerci: Hrvatska 1/2 (Horvat 0/1, Karačić 1/1), Njemačka 2/3 (Gensheimer 2/3), Isključenja: Hrvatska 8 minuta (Musa 2, Vranković, Karačić), Njemačka 10 minuta (Wiencek, Pekeler 2, Groetzki 2)

Skupina I, 2. kolo: Hrvatska - Njemačka 21:22 (11:11)