Pala je i Švedska, Hrvatska prva na Croatia kupu

Nedjelja, 08. siječnja 2012. 17:22 Napisao  Marko Babić

Deset minuta prije kraja utakmice Kopljar je zabio za 25:19. Uzvratili su Šveđani serijom 4:0 stigavši na dva gola zaostatka (25:23), ali Lacković i Horvat spriječili su preokret

OSIJEK - Treće kolo Croatia kupa: Hrvatska - Švedska 29:24 (15:11). Dvorana Gradski vrt. Suci: Krstić i Ljubić.

HRVATSKA: Marić, Duvnjak 3, Lacković 6, Kopljar 2, Vori 4, Gojun, Losert, Horvat 1, Batinović, Bičanić 1, Buntić 1, Alilović, Štrlek 4, Cupić 5, Musa 1, Ninčević 1.

ŠVEDSKA: M. Andersson, Lundstrom 2, K. Andersson 6, Jernemyr, Ekberg 3, Stenbacken 1, Larhom 1, Karlsson 1, Jakobsson, Sjostrand, Larsson, Petersen 2, Ekdhal Du Rietz 3, Barud 3, Zachrisson 1, Nilsson 1.

Sedmerci: Hrvatska 6 (5), Švedska 3 (2).  Isključenja: Hrvatska 10, Švedska 8 minuta.

Hrvatski rukometaši pobjednici su Croatia kupa. Izabranici Slavka Goluže upisali su i treću pobjedu u tri dana svladavši Švedsku koja je odličan otpor pružala prvih 25 minuta i u završnici drugog dijela. Pogotkom Ekdahl Du Rietza u 11. minuti Šveđani su pobjegli na dva pogotka prednosti (9:11), a tada je uslijedila hrvatska serija 6:0 koju je zaključio Manuel Štrlek (15:11).

Od tog trenutka utakmica se svela na održavanje hrvatske prednosti, a deset minuta prije kraja utakmice Marko Kopljar je zabio za 25:19. Uzvratili su Šveđani serijom 4:0 stigavši na dva pogotka zaostatka (25:23), ali Lacković i Horvat spriječili su preokret.

Treće mjesto osvojila je Slovačka koja je svladala Iran 40:21.