EP 2020 Hrvatska nije uspjela osvojiti prvo zlato na europskim prvenstvima

Nedjelja, 26. siječnja 2020. 18:06 Napisao/la  SC

Hrvatska nije uspjela osvojiti prvo europsko zlato, Španjolci su pobijedili u finalu 22:20.

Najbolji period hrvatske igre dogodio se u prvih desetak minuta, nakon toga vrijeme je počelo raditi za iskusne Španjolce koji su iskazali više mirnoće u presudnim trenucima utakmice.

Španjolci su početkom drugoga dijela stekoi četiri pogotka prednosti (16:12), dvaput su postignuli pogodak na prazna vrata, kada je Hrvatska počela igrati bez vratara.

Međutim, opet je na vidjelo izašao mentalitet hrvatske momčadi.

Podignula je hrvatska momčad agresivnost u obrani, Španjolci su sve teže pronalazili put do vratiju, na drugoj strani nastavila su se mukotrpni pokušaji proboja na postavljenu španjolsku obranu.

Španjolska se prednost polako počela topiti pod naletima, Marić je u 48. minuti izjednačio (18:18) da bi Stepančić u 54. minuti pogodio za prvo vodstvo (19:18) u drugom dijelu.

Stepančić iznuđuje isključenje, Španjolci postižu pogodak s igračem manje, Bozović s centra postiže brzi pogodak (20:20) dok se Španjolci nisu uspjeli vratiti u obranu.

Abello koristi sedmerac za 21:20, Karačiću suci oduzimaju loptu u napadu, Dušebajev 25 sekundi prije kraja zabija kroz blok s poda za 22:20!

Vratar Perez de Vargas (8 obrana) obranio je zadnji udarac, simbolična obrana najboljega igrača španjolske reprezentacije.

HRVATSKA: M. Šego 4/19, M. Ašanin 1/7, M. Marić 3/4, D. Duvnjak 5/9, M. Hrstić -, L. Stepančić 3/7, Z. Horvat 2/3, J. Šarac -, I. Karačić 3/6, Ž. Musa -, M. Mamić 1/1, L. Cindrić 0/1, I. Brozović 1/1, V. Matanović 0/0, D. Mandić 2/2, M. Šipić -,

ŠPANJOLSKA: G. Perez de Vagas 8/19, R. Corrales -/9 , J. Maqueda 3/6, A. Fernandez Perez 1/1 , E. Entrerrios 2/4, A. Dujshebaev 2/4, D. Sarmiento 2/2, J. Aguinagalde 2/2, F. Sole Sala 1/2, I. Goni 1/1, A. Figueras 1/2, J. Canellas 2/3, V. Moros -, A. Abello 5/5, A. Arino 0/1, G. Guardiola -,