HRVATSKE RUKOMETAŠICE POBIJEDILE RUMUNJSKU

Hrvatska u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva

Utorak, 13. prosinca 2011. 21:37 Napisao  Marko Babić

Hrvatska - Rumunjska 28:27 (15:18). Kristina Franić realizirala je sedmerac u završnici i donijela pobjedu

London u mislima - Miranda Tatari
London u mislima - Miranda Tatari Foto: Ricardo Bufolin

SAO BERNARDO - Utakmica osmine finala SP-a za rukometašice: Hrvatska - Rumunjska 28:27 (15:18). Dvorana Sao Bernardo. Gledatelja 200. Suci: Johansson, Kliko (Švedska)

HRVATSKA: Grubišić, Tatari 3, Jovetić, Šerić, Petković, Gaće 2, Pušić-Koroljević 1, Žderić, Horvat 2, Franić 5 (3), Penezić 6, Jelčić, Lovrić, Zebić 4 (1), Milanović-Litre 3, Ježić 2

RUMUNJSKA: Farcau, Chinotoan, Amariei 3, Nechita 4, Bradeanu 4, Manea 3, Varzaru, Pislaru, Ardean-Elisei 2, Dedu, Fiera 5, Chirila 6 (3), Curea, Tivadar, Tolnai, Babeanu.

Sedmerci: Hrvatska 4 (4), Rumunjska 4 (3). Isključenja: Hrvatska 8, Rumunjska 10 minuta.

Hrvatske rukometašice ostvarile su sjajan uspjeh svladavši u osmini finala Svjetskog prvenstva Rumunjska 28:27. Posljednje dvije minute utakmice ponudile su pravu dramu, kod 27:27 Rumunjska je ostala s igračicom manje (isključena je Manea), a Franić je pogodila sedmerac za 28:27. Rumunjske su imale priliku izboriti produžetak, no čvrsta hrvatska obrana izdržala je sve napade u posljednjim trenucima.