HRVATSKE RUKOMETAŠICE SLAVILE NA OTVARANJU SP-a

Hrvatska - Obala Bjelokosti 36:20

Nedjelja, 04. prosinca 2011. 08:29 Napisao  Marko Babić

Sve je bilo jasno već u devetoj minuti kada je Miranda Tatari povećala vodstvo Hrvatske na velikih osam pogodaka (10:2)

Tri pogotka - Miranda Tatari

SAO BERNARDO - Utakmica prvog kola: Hrvatska - Obala Bjelokosti 36:20 (20:10). Dvorana Sao Bernardo. Suci: Gatelis i Mazeika (oba Litva).

HRVATSKA: Grubišić, Tatari 3, Jovetić 3, Šerić 3, Petković 3, Gaće 2, Pusić Koroljević 1, Žderić, Horvat 4, Franić, Penezić 7 (2), Jelčić, Lovrić 1, Zebić 6 (1), Milanović Litre 1, Ježić 2.

OBALA BJELOKOSTI: Koffi, Kouyo 2, Coulibaly, Mambo 5 (2), Guede, Dosso 3, Gondo 4, S. Toualy 1, Lobouet, J. Toualy 2, Yamoku,   Kangah, Traore 1, Assemon, Karamoko 1, Courcelles 1 (1).

Sedmerci: Hrvatska 5 (3), Obala Bjelokosti 3 (3). Isključenja: Hrvatska 12, Obala Bjelokosti 6 minuta.

Hrvatske rukometašice uvjerljivom pobjedom protiv Obale Bjelokosti otvorile su nastup u skupini D na Svjetskom prvenstvu što se održava u Brazilu. Izabranice Zlatka Canjuge  bez većih su problema došli do bodova u utakmici u kojoj u niti jednom trenutku nisu bile u rezultatskom minusu. Dapače, sve je bilo jasno već u devetoj minuti kada je Miranda Tatari povećala vodstvo Hrvatske na velikih osam pogodaka (10:2). Sve ostalo bilo je pitanje s koliko će razlike Hrvatska slaviti u utakmici koja je prije svega poslužila kao dobro zagrijavanje pred nadolazeće ispite na svjetskoj smotri. Najefikasnija u hrvatskoj reprezentaciji bila je Andrea Penezić sa sedam pogodaka.