Kišerlovski je u jednoj ludoj etapi na cilj stigao u skupini sa 1:07 minute zaostatka za pobjednikom Adamom Hansenom (4:35.49). Kristijan Đurasek na cilj je stigao kao 86. sa 6:54 minute zaostatka
Russell Coutts je promijenio pravilla, prešlo se u katamarane koji jedre od 45 čvorova, kaže Marin Lovorović mlađi
Slavio je Nijemc John Degenkolb s vremenom 4:37.48 sati
Kišerlovski je dionicu svladao za 6:14:19 sati, koliko je trebalo i pobjedniku Talijanu Enricu Battaglinu
S obzirom da je zahvat bio nešto manji od očekivanog, jer nije uklanjana fabela te ukoliko rehabilitacija bude tekla predviđenim tijekom, možemo očekivati povratak na snijeg ranije od očekivanog, već sredinom srpnja
Ivica je u ponedjeljak otputovao u Basel (SUI), gdje će ga u utorak operirati prof. Niklaus Friederich i prof. Werner Müller koji su i do sada napravili većinu operativnih zahvata na Ivičinom desnom koljenu
Lampred-Merida, za koju nastupa Kristijan Đurasek, osvojila je šesto mjesto s 22 sekunde zaostatka, dok je Radio Shack Leopard, u čijim redovima ulogu prvog vozača ima Robert Kišerlovski, zauzeo 14. mjesto s 43 sekunde zaostatka