OI: Hrvatski vaterpolisti u finalu, Bijač, Bušlje i Šetka prelomili utakmicu protiv Crne Gore

Četvrtak, 18. kolovoza 2016. 18:40 Napisao/la  SC

Polufinale: Hrvatska - Crna Gora 12:8. Utakmica se prelomila u trećoj četvrtini, kada je Bijač počeo briljantno braniti

Hrvatski vaterpolisti pobijedili su Crnu Goru rezultatom 12:8 i ostvarili plasman u finale Olimpijskih igara.

Za razliku od utakmice u skupini, koju je Hrvatska dobila (8:7) u neizvjesnoj završnici, u polufinalu nije bilo nikakve neizvjesnosti.

Hrvatska momčad od početka se postavila kao što dolikuje aktualnom olimpijskom pobjedniku, izostanak Damira Burića kompenziran je defenzivnim učinkom igrača (Šetka, Krapić, Lončar...), kojima obrana nije najveća odluka.

Utakmica se prelomila u trećoj četvrtini, kada je Bijač počeo briljantno braniti. Sjajne obrane pale su na plodno tlo zbog izuzetnog napadačkog doprinosa Bušlje (4) i Šetke (3), koji su preuzeli odgovornost u drugom poluvremenu.

Hrvatska momčad ponovo je iskazala kvalitetnu širinu kadra i zasluženo stekla pravo obraniti zlato iz Londona.