Hrvatska muška pikado reprezentacija četvrti put zaredom prvak Europe

Četvrtak, 24. svibnja 2012. 18:55 Napisao/la  SC

Hrvatski pikadori u finalu su pobijedili Češku 2:0 (9:5, 9:7)

Hrvatska muška pikado reprezentacija u sastavu Boris Krčmar, Zdravko Antunović, Vlado Deščak i Vladimir Lešić postala je prvak Europe četvrti put zaredom! Hrvatski pikadori u finalu su pobijedili Češku 2:0 (9:5, 9:7). Na putu do zlata Hrvatska je pobijedila Švicarsku (9:4) i Slovačku (9:8), a onda je izgubila od Češke 5:9. Hrvatski pikadori zatim su pobijedili Njemačku 9:3 i osigurali novi ogled s Česima u finalu.

Hrvatska ženska pikado reprezentacije osvojila je peto mjesto. Upisale su poraz protiv prvakinja Češke 5:9, zatim su svladale Italiju 9:5 i Poljsku 9:2, te su izgubile od Austrije 7:9.

Do kraja natjecanja u Antalyji preostale su još dvije službene discipline, EP u pojedinačnoj konkurenciji te za parove.