Eduardo i Srna slave, Šahtar osvojio naslov prvaka Ukrajine

Četvrtak, 10. svibnja 2012. 21:52 Napisao/la  SC

Šahtar je u posljednjem kolu pobijedio Oleksandriju 3:0 i potvrdio naslov

Ukrajinski Šahtar, čiji dres nose i hrvatski reprezentativci Darijo Srna i Eduardo, osvojio je naslov prvaka nakon što je u četvrtak navečer pobijedio Oleksandriju 3:0 u posljednjem kolu. Darijo Srna odradio je cijelu utakmicu zaradivši žuti karton. dok je Eduardo da Silva u igru ušao u 64. minuti.

U isto vrijeme najbliži pratitelj kijevski Dinamo remizirao je protiv Tavrije 1:1, a bod gostima donio je Marin Ljubičić pogotkom u 87. minuti. Ivan Strinić je pak zabio pogodak i zaradio crveni karton u pobjedi Dnjipra nad Karpatijem 2:0.

Poredak: Šahtar 79, Dinamo (K) 75, Metalist 59, Dnjipro 52, Arsenal 51...