Prijateljske utakmice: Švicarci pobijedili Njemačku rezultatom 5:3, Nizozemci izgubili od Bugara

Subota, 26. svibnja 2012. 17:45 Napisao/la  SC

Prijateljske utakmice: Švicarska - Njemačka 5:3, Danska – Brazil 1:3, Nizozemska - Bugarska 1:2

Iako su igrali bez igrača Bayerna, reprezentativci Njemačke neugodno su iznenadili navijače porazom od Švicarske koji se može svrstati u red debakla. Nijemci su primili čak pet pogodaka (3:5) dva tjedna pred početka EURO-a uoči kojega slove favoritom za osvajanje titule prvaka. Posebno je nemilosrdan prema Nijemcima bio trostruki strijelac Derdiyok.

Nogometaši Brazila pobijedili su Dansku rezultatom 3:1 u prijateljskoj utakmici odigranoj u Švicarskoj. U vrlo šarolikom sastavu Brazilci su u prvom poluvremenu postignuli tri laka pogotka protiv Danske koja se sprema za nastup na EURO-u. Sva tri pogotka potpisuje Hulk. Prvi je u 8. minuti postigao udarcem s 22 metra, koji je vratar Sorensen neočekivano propustio. Drugi pogodak u 13. minuti je autogol Zimlinga od kojega se lopta odbila nakon što je pobjegla Hulku, koji je u 40. minuti postigao još jedan pogodak udarcem s vrha kaznenog prostora. U nastavku susreta Danska je uspostavila nekakvu ravnotežu, Bendtner (71) je ublažio poraz pogotkom iz sumnjive pozicije.

Prijateljske utakmice: Danska – Brazil 1:3 (Bendtner 71/Hulk 8, 40, Zimling 13-ag),  Poljska – Slovačka 1:0 (Perguis 30), Švicarska – Njemačka 5:3 (Derdiyok 21, 23, 50, Lichtsteiner 67, Mehmedi 76/Hummels 45, Schurle 64, Reus 72), Portugal – Makedonija 0:0, Nizozemska – Bugarska 1:2 (van Persie 45/Popov 49-11m, Micanski 90+3), Grčka – Slovenija 1:1 (Torosidis 8/Kurtič 87), Norveška – Engleska 0:1 (Young 9), Finska – Turska 3:2, Češka – Izrael 2:1