Serie A: Sramotna igra Milana, Marco Giampaolo izvjesno postao bivši trener

Nedjelja, 29. rujna 2019. 22:40 Napisao/la  SC

Franck Ribery poigravao se s igračima Milana

Milan je doživio četvrti poraz u 6. kolu, Marco Giampaolo izvjesno je postao bivši trener.

Nisu Milanu zadnjih godina problemi treneri nego igrači nedostojni dresa jednog od najboljih klubova na svijetu.

Sramotna igra Milana u utakmici protiv Fiorentine ne može biti isključivo krivica trenera, ovako slabi Milan odavno nije igrao u Seriji A.

U 13. minuti Ribery se elegantno prošetao kroz obranu Milana, izašao ispred Donnarumme koji je obranio udarac, lopta se odbila Chiesi kojega je nespretno prekršajem zaustavio Bennacer.

Pulgar je doveo goste u vodstvo udarcem s bijele točke.

Fiorentina se odmah nametnula kroz tečniji posjed lopte, puno je bolja izgledala momčad Vincenza Montelle, nekadašnjeg trenera Milana kojega su u slavnom klubu potrošili isto kao Marca Giampaola.

Musacchio je isključen u 55. minuti zbog brutalnog starta, sudac Giacomelli odluku je donio nakon intervencije VAR-a.

Otada je Fiorentina još lakše kontrolirala utakmicu kroz posjed lopte

U 69. minuti tragičar Bennacer skrivio je drugi kazneni udarac, ovog puta zbog prekršaja na Castrovilliju.

Donnarumma je obranio kazneni udarac, pročitao je vratar Milana namjeru Chiese i ublažio poraz.

U 78. minuti Ribery je izmamio pljesak navijača Milana, majstorskim driblingom oslobodio se dvojice braniča Milana i pogodio mrežu - 0:3.

Kada je Ribery izašao u 89. minuti, dugotrajni pljesak s tribina pokazao je koliko navijači Milana cijene velike igrače kakvih više nema u njihovu klubu.

U 80. minuti konačno se dogodio jedan svjetli trenutak u igri Milana.

Leao je više potezom očajnika nego igračkom logikom pokazao visoku klasu, efektno je prošao četvoricu očigledno opuštenih igrača Fiorentine i postigao počasni pogodak.

Milan se nakon 6. kola nalazi na 16. mjestu sa 6 bodova.

MILAN: Donnarumma, Calabria, Musacchio, Romagnoli, Theo Hernandez, Kessie (46 Krunić), Bennacer, Calhanoglu, Suso (79 Castillejo), Piatek (58 Duarte), Leao

FIORENTINA: Dragowski, Milenković, Pezzella, Caceres, Lirola, Pulgar, Badelj, Castrovilli (79 Benassi), Dalbert, Ribery (89 Ghezall), Chiesa (84 Boateng)

Utakmica 6. kola: Milan - Fiorentina 1:3 (Leao 80/Pulgar 14-11m, Castrovilli 66, Ribery 78)