Juventus teško izborenom pobjedom u Ceseni zadržao tri boda prednosti ispred Milana

Srijeda, 25. travnja 2012. 19:12 Napisao/la  SC

Juve je golom Borriella (80) slavio u Ceseni, dok su "rossoneri" teškom mukom na San Siru nadvisili Genou. Strijelac je bio Boateng četiri minute prije kraja

Nogometaši Juventusa zadržali su tri boda prednosti ispred Milana i nakon utakmica 33. kola talijanske Serie A. Oba su pretendenta na naslov upisala minimalne pobjede. Juve je golom Borriela slavio u Ceseni, dok su "rossoneri" teškom mukom na San Siru nadvisili Genou. Strijelac je bio Boateng četiri minute prije kraja. "Stara dama" je u Ceseni imala i najstrožu kaznu, ali je Pirlo u 9. minuti bio neprecizan. Njegov propust ispravio je u 80. minuti Borriello.

Wesley Sneijder postigao je dva pogotka u derbiju 33. kola između Udinesea i Intera (1:3) čime je milanskoj momčadi osigurao tri boda na neugodnom gostovanju. Inter se pobjedom vratio u borbu za jedno mjesto koje vodi u Ligu prvaka.  Fiorentina je pogotkom Lazzara u  sudačkoj nadoknadi pobijedila (2:1) Romu na Olimpijskom stadionu.

Rezultati 33. kola Serie A: Roma – Fiorentina 1:2 (Totti 71/Jovetić 2, Lazzari 90+2), Cagliari – Catania 3:0 (Ribeiro 21, Pinilla 79, Ibarbo 90+4), Atalanta – Chievo 1:0 (Moralez 72), Novara – Lazio 2:1 (Diakite 35, Mascara 79/Candreva 36), Udinese - Inter 1:3 (Danilo 6/ Sneijder 10, 28, Alvarez 38), Siena – Bologna 1:1 (Destro 52/Brkić 69), Lecce – Napoli 0:2 (Hamsik 5, Cavani 51), Palermo - Parma 1:2 (Hernadez 6/Okaka 50, Biabany 70), Milan - Genoa 1:0 (Boateng 86), Cesena - Juventus 0:1 (Borriello 80)