Nedjelja, 08. prosinca 2013. 14:14 Napisao/la  SC

Utakmica 15. kola: Roma - Fiorentina 2:1 (Maicon 7', Destro 67'/ Vargas 29')

Olimpijski stadion. Gledatelja: 48.000. Sudac: Orsato.

Strijelci: 1:0 Maicon (7'), 1:1 Vargas (29'), 2:1 Destro (67').

Žuti kartoni: De Sanctis, Castan, Pjanić (Roma), Neto, Rodriguez, Cuadardo Ambrosini,  (Fiorentina).

Crveni karton: Pjanić (Drugi žuti, 88').

ROMA: De Sanctis, Maicon, Benatia, Castan, Dodo, De Rossi, Pjanić, Strootman, Florenzi (od 57' Destro), Gervinho, Ljajić (od 72' Taddei).

FIORENTINA: Neto, Rodriguez, Pasqual, Tomović, Savić, Ambrosini (od 79' Joaquin), Aquilani (od 72' Pizarro), Valero, Vargas (od 86' Matos), Cuadrado, Rossi.

Nogometaši Rome pobijedili su Fiorentinu u prvoj nedjeljnoj utakmici 15. kola. U zanimljivoj utakmici, Roma je na kraju slavila pogotkom Destra čime su Rimljani prekinuli niz od četiri utakmice bez pobjede u prvenstvu.

Roma je povela u sedmoj minuti. Gervinho je na lijevoj strani kaznenog prostora uspio ubaciti loptu, a Maicon se  najbolje snašao - 1:0.

Fiorentina je izjednačila u 29. minuti. Tomović je odlično probio desni bok i ušao u kazneni prostor. Ubacio je  loptu i kada se činilo da nema nikoga, Vargas se našao na rubu kaznenog prostora i snažnim udarcem pospremio u mrežu - 1:1.

Tri boda domaćinu donio je Destro u 67. minuti. Gervinho se još jednom sjajno riješio pratnje u kaznenom prostoru i ubacio loptu koju je Destro pospremio u mrežu - 2:1.

Ante Rebić susret je odgledao s klupe.

Rezultati 15. kola: Cagliari - Genoa 1:1 (Sau 76', 90'/Gilardino 16'), Verona - Atalanta 2:1 (Taleb 82', Jorginho 87'/Denis 42'),  Sampdoria - Catania 2:0 (Eder 54', Gabbiadini 77'),  Sassuolo - Chievo 0:1 (Théréau 55'),  Torino -  Lazio 1:0 (Glik 19')