TALIJANSKO PRVENSTVO

Roma s igračem manje ubilježila devetu pobjedu

Nedjelja, 27. listopada 2013. 14:58 Napisao/la  SC

Utakmice 9. kola: Udinese - Roma 0:1, Parma - Milan 3:2,  Napoli - Torino 2:0

Nogometaši Rome slavili su i deveti puta u jednakom broju odigranih utakmica. Nova je žrtva slomljena u Udinama, s igračem manje nakon što je drugi žuti karton dobio Maicon. Sudac Bergonzi mogao je isključiti i Muriela iz Udinesea početkom drugog dijela, bio je arbitar vrlo pristran momčadi Udinesea. Pogodak vrijedan pobjede postigao je Bradley, 'joker' koji je s klupe ušao četriri minute prije slavodobitne 82. minute. Ništa nije mogao kod tog silovitog udarca učiniti hrvatski vratar Ivan Kelava, vrlo solidan u tijeku cijele utakmice. Roma je ostvarila devetu pobjedu, izjednačila Juventusov rekord na startu prvenstva uz sasvršeno gol-razliku 23:1.

Lazio - Calgiari 2:0 (Klose 52, Candreva 55)

Bod je u posljednjem napadu u Parmi izgubio Milan, drugim pogotkom parola u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Vodili su domaćini 2:0, onda je Milan stigao sve u tri minute, da bi na kraju ipak izgubio. Važnu je pobjedu ostvario i Juventsu u duelu s Genoom, pa je situacija na ljestvici ostala nepromjenjena.

Nogometaši Napolija pobijedili su Torino u utakmici 9. kola Serie dvama pogocima Higuaina iz jedanesterca. Suci do ove utakmice za Napoli nisu dosudili niti jedan penal, a protiv Torina De Marco je u dva navrata pokazao na bijelu točku.