Inter nanio prvi poraz Juventusu nakon 483 dana!

Subota, 03. studenog 2012. 20:01 Napisao/la  SC

Utakmice 11. kola Serie A: Milan – Chievo 5:1, Juventus - Inter 1:3

SERIE A

JUVENTUS - INTER 1:3

Sudac: Tagliavento (Terni)

Strijelci: 1:0 Vidal (1), 1:1 Milito (59-11m), 1:2 Milito (75), 1:3 Palacio (90)

Žuti kartoni: Bonucci, Chielllini, Lichtsteiner, Pirlo (Juventus), Samuel, Zanetti (Inter)

JUVENTUS: Buffon, Barzagli, Bonucci, Chielllini, Lichtsteiner (38 Caceres 85 Qaugliarella), Vidal, Pirlo, Marchisio, Asamoah, Vučinić (46 Bendtner), Giovinco

INTER: Handanovič, Ranocchia, Samuel, Juan Jesus, Zanetti, Gargano, Cambiasso, Nagatomo, Palacio, Cassano (70 Guarin), Milito (80 Mundigayi)

Nogometaši Intera pobijedili su u derbiju Serie A Juventus u Torinu, nanijevši Zebrama prvi poraz u prvenstvu nakon 49 utakmica (483 dana)! Juventus je posljednji puta u prvenstvu izgubio od Parme u svibnju 2011. godine! Inter je u Torinu ostvario šestu uzastopnu pobjedu, približivši se Juventusu na samo bod.

Početak utakmice nije sugerirao takav scenarij. Naime, domaćin je poveo nakon samo 20 sekundi utakmice. Asamoah je ubacio s lijeve strane, pronašavši pred vratima Vidala koji je iz blizine zatresao mrežu Handanoviča.

Gosti su izjednačili u 14. minuti nastavka. Marchisio je na rubu šesnaesterca za dres povukao Milita, a sudac Tagliavento nakon kratkog razmišljanja pokazao na najstrožu kaznu. Siguran realizator s "kreča" bio je sam Milito. Guarin je odlično šutirao iskosa s 20-tak metara, Buffon loptu kratko odbio samo na noge natrčalom Zanettiju koji je zatresao mrežu za veliko slavlje Milaneza. Pobjedu Intera potvrdio je Palacio u 90. minuti.

Juventus 1-3 Inter Milan by fasthighlights-2013

MILAN - CHIEVO 5:1

MILAN: Abbiati, Mexes,  Abate (86 Sciglio), Emanuelson (68 Boateng),  Zapata, Constant, Montolivo (77 Nigel de Jong), Ambrosini, El Shaarawy,  Pazzini, Bojan

CHIEVO: Sorrentino, Dainelli, Andreolli, Papp,  Dramé (61 Stoian), Frey, Guana,  Hetemaj, Luciano (55 Rigoni), Théréau, Pellissier (71 Di Michele)

U prvoj utakmici 11. kola Milan je deklasirao Chievo na San Siru, navijači domaćih odavno nisu vidjeli tako uvjerljivu pobjedu njihovih igrača.  Pitanje pobjednika brzo je riješeno, Milan je do odmora postigao tri pogotka i stekao nedostižnu prednost.

Početak nije slutio takvim raspletom. Nakon što je Milan poveo u 16.  minuti pogotkom  Emanuelsona, samo dvije minute kasnije poravnao je Pellissier. Nakon pogotka Montoliva u 36. minuti, gosti se više nisu mogli vratiti.

Utakmice 11. kola Serie A: Milan – Chievo 5:1 (Emanuelson 16, Montolivo 36, Bojan 41, El Shaarawy 75, Pazzini 90+3/ Pellissier 18), Juventus - Inter 1:3 (Vidal 1/, Milito 59-11m, 75, Palacio 90)