Inter službeno postao prvak

Nedjelja, 02. svibnja 2021. 14:52 Napisao/la  SC

Cristiano Ronaldo osigurao pobjedu

Perišić i Brozović osvojili Scudetto

Cristiano Ronaldo osigurao je Juventusu pobjedu dvama pogocima u završnici utakmice u Udinama.

Prvo je izjednačio pogotkom iz kaznenog udarca kojega je iznudio slobodnim udarcem, loptu je u "živom zidu" rukom skrenuo De Paul.

Nanin toga iskoristio je nenapžnju domaće obrane i glavom pogodio u 90. minuti.

Kao i obično ove sezone, Juventus je odigrao još jednu slabu utakmicu nakon koje se bodovno izjednačio s Atalantom i Milanom.

Inter je službeno postao prvak!

Atalanta je u 34. kolu odigrala neodlučeno protiv Sassuola čime su Ivan Perišić, Marcelo Brozović i suigrači stekli nedostižnu prednost četiri kola prije kraja sezone.

U 23. minuti Gollini je dobio crveni karton, Atalanta je povela s igračem manje.

U 52. minuti domaćini su izjednačili, u 75. minuti Marlon je dobio crveni karton, pa su se odnosi izjednačili, a u 76. minuti Muriel nije iskoristio kazneni udarac, što je bila najveća šansa gostiju.

Mario Pašalić i Boško Šutalo sjedili su na klupi Atalante.

Lazio je u golijadi pobijedio Genou.

Milan Badelj odigrao je cijelu utakmicu za Genou, asistirao je za zadnji pogodak.

Marko Pjaca igrao je u drugom dijelu.

Utakmica 34. kola: Lazio - Genoa 4:3 (Correa 30, 56, Immobile 43-11m, Alberto 48/Marušić 47-ag, Scamacca 80-11, Shomurodov 81), Bologna - Fiorentina 3:3 (Palacio 31, 71, 84/Vlahović 21-11m, 73, Bonaventura 64), Napoli - Cagliari 1:1 (Osimhen 13/Nandez 90+4), Sassuolo - Atalanta 1:1 (Berardi 52/Gosens 32), Udinese - Juventus 1:2 (Molina 10/Ronaldo 82-11m, 90), Sampdoria - Roma 2:0 (Silva 45, Jankto 65)