Serie A: Juventus pobjedom protiv Atalante zauzeo drugo mjesto, Nikola Vlašić asistent

Nedjelja, 07. svibnja 2023. 14:28 Napisao/la  SC

Napoli je pobijedio Fiorentinu nakon što je Osimhen realizirao drugi kazneni udarac, prvi nije iskoristio u 48. minuti.

Napadač novog prvaka vodeći je strijelac lige s 24 pogotka, Lautaro Martinez (Inter) je na drugom mjestu s 19 pogodaka.

Josip Brekalo sjedio je na klupi Fiorentine.

Nikola Vlašić asistirao je za pogodak Torina u remiju s Monzom, ravnopravno su igrale momčadi koje imaju isti broj bodova.

Mladi Iling Junior s(p)retno je u 56. minuti postigao prvi pogodak u dresu Juventusa, koji je odredio tijek utakmice u Bergamu.

Vlahović je udarcem s 18 metara atraktivno pogodio mrežu i potvrdio pobjedu protiv Atalante, kojom je Juventus preskočio Lazio na drugom mjestu.

Atalanta je porazom izgubila šanse za plasman u Ligu prvaka, Mario Pašalić igrao je do 60. minute.

Utakmica 34. kola: Atalanta - Juventus 0:2 (Iling Junior 56, Vlahović 90+8), Torino - Monza 1:1 (Sanabria 46/Caprari 86), Napoli - Fiorentina 1:0  (Osimhen 74-11m)