Serie A: Napoli postao lider pogotkom u 94. minuti na Olimpicu

Nedjelja, 27. veljače 2022. 14:33 Napisao/la  SC
Kapetan Insigne postigao prvi pogodak

Napoli je pogotkom Ruiza u 94. minuti na Olimpicu postao lider, pobjedom protiv Lazija iskoristio je Napoli kikseve milanskih klubova.

U 62. minuti poveo je Napoli pogotkom Insignea, Pedro je u 88. minuti izjednačio rezultat i vratio Napoli na treću poziciju da bi se u sudačkoj nadoknadi redoslijed na vrhu opet promijenio.

Obje milanske momčadi odigrale su neodlučeno: Milan protiv Udinesea (1:1), Inter protiv Geonoe (0:0).

Napoli vodi jer ima bolju (+30) gol-razliku od Milana (+24), momčad Luciana Spallettija igra daleko najbolju obranu, primila je samo 19 pogodaka.

Jose Mourinho uspio je pobijediti Speziju pogotkom iz kazenog udarca u 99. minuti!

Spezia je od 45. minute igrala bez isključenog Amiana što najbolje ukazuje kako je Roma igrala.

Giovanni Simeone ostvario je hat-trick protiv Venezije, Igor Tudor ostvario je 11. pobjedu, Verona je sigurno osvojila bodove protiv momčadi koja se bori za ostanak.

Sin Diega Simeonea igra sjajnu sezonu, postigao je 15 pogodaka, treći je na ljestvici strijelaca iza Dušana Vlahovića (20) i Cira Immobilea (19).

Boško Šutalo odigrao je cijelu utakmicu za Veronu, Ivor Pandur nije bio u rosteru zbog ozljede.

Torino je doživio 11. poraz, bodove s torinskog Olimpica odnio je Cagliari, koji se s Venezijom bori za bijeg s 18. mjesta koje znači doigravanje za ostanak u ligi.

Nije momčad Ivana Jurića igrala ni približno na očekivanoj razini, zasluženo su gosti pobijedili.

Jurić je utakmicu počeo s dvojicom hrvatskih napadača na bokovima, Josip Brekalo igrao je do 69. minute, Marko Pjaca igrao je do 85. minute.

Utakmice 27. kola: Torino - Cagliari 1:2 (Belotti 54/Bellanova 21, Deiola 62), Verona - Venezia 3:1 (Simeone 54, 63, 88/Okereke 81), Spezia - Roma 0:1 (Abraham 90+9-11m), Lazio - Napoli 1:2 (Pedro 88/Insigne 62, Ruiz 90+4)

Poredak: Napoli 57, Milan 57, Inter 55 (26), Juventus 50, Atalanta 44 (25), Lazio 44,...