TALIJANSKO PRVENSTVO

Milan na krilima Pazzinija pobijedio Bolognu

Nedjelja, 20. siječnja 2013. 14:27 Napisao/la  SC

Milan - Bologna 2:1.Tri boda Milanu je osigurao Pazzini, koji je zabio dva gola u razmaku od 17 minuta

SERIE A - 21. kolo

FIORENTINA - NAPOLI 1:1

Stadion Artemio Franchi. Gledatelja: 30.000

Sudac: Bergonzi (Rim)

Strijelci: 1:0 Roncaglia (33), 1:1 Cavani (42)

Žuti kartoni: Rodríguez, Savić, Toni (Fiorentina), Gamberini, Behrami, Inler (Napoli)

FIORENTINA: Neto, Rodríguez, Pasqual (82 Tomović), Roncaglia, Savić, Aquilani, Borja Valero, Cuadrado, Rômulo (77 Migliaccio), Toni (85 Ljajić), Jovetić

NAPOLI: De Sanctis, Gamberini (70 Inisgne), Campagnaro, Britos, Behrami (56 Džemaili), Maggio, Zúñiga, İnler, Hamšík, Pandev, Cavani

Nogometaši Fiorentine i Napolija podijedili su bodove u prvome derbiju 21. kola talijanskog prvenstva. Viole su povele preko Roncaglije u 33. minuti nakon katastrofalne pogreške gostujućeg vratara De Sanctisa.

Gosti su odgovorili samo devet minuta kasnije preko svojeg najboljeg strijelca Cavanija, koji je tri minute prije odlaska na odmor odličnim udarcem glavom postavio konačan rezultat.

MILAN - BOLOGNA 2:1

Stadion Giuseppe Meazza. Gledatelja: 47.000

Strijelci: 1:0 Pazzini (65), 2:0 Pazzini (82), 2:1 Mexès (84-ag)

Žuti kartoni: Abate (Milan), Pazienza, Diamanti (Bologna)

MILAN: Abbiati, Mexès, Zapata, Abate, Boateng, Flamini (81 Traore), Montolivo, Constant, Pazzini, El Shaarawy, Niang (77 Nocerino)

BOLOGNA: Agliardi, Portanova, Antonsson, Garics, Cherubin, Pérez, Pazienza (75 Pascquato), Kone, Riverola (51 Taider), Gilardino (62 Gabbiadini), Diamanti

Nogometaši Milana ostvarili su na polupraznom San Siru 10. pobjedu sezone. Rossonerima je tri boda protiv Bologne osigurao Pazzini, koji je mrežu gostiju zatresao dvaput u razmaku od samo 17 minuta. U 65. je uz pomoć Antonssona svladao Agliardija, da bi u 82. minuti krasnom akcijom prevario obranu gostiju i potom volejem loptu zakucao s pet, šest metara u mrežu. Deveti poraz Bologne u 11 gostovanja samo je ublažio autogol Mexesa šest minuta prije kraja.

Ante Vukušić odigrao je zadnjih 16 minuta u domaćem porazu Pescare od Torina. Gostima su tri boda osigurali Santana i Cerci.

Rezultati 21. kola: Milan - Bologna 2:1 (Pazzini 65, 82/Mexes 84-ag), Genoa - Catania 0:2 (Bergessio 4, Barrientos 86), Chievo - Parma 1:1 (Paloschi 56/Belfodil 40), Siena - Sampdoria 1:0 (Bogdani 71), Pescara - Torino 0:2 (Santana 4, Cerci 41), Fiorenitina - Napoli 1:1 (Roncaglia 33/Cavani 42), Atalanta - Cagliari 1:1 (Stendardo 57/Canini 2-ag)