TALIJANSKO PRVENSTVO

Napoli porazio Sampdoriju, Inter pobijedio

Nedjelja, 30. rujna 2012. 17:10 Napisao/la  SC

Rezultati 6. kola: Udinese - Genoa 0:0, Sampdoria - Napoli 0:1, Inter - Fiorentina 2:1

Nakon nedjeljnih utakmica 6. kola u talijanskom prvenstvu su ostale samo dvije neporažene momčadi - Juventus i Napoli. Za to su se pobrinuli Napolitanci koji su u derbiju u Genovi nanijeli prvi ovogodišnji poraz najugodnijem iznenađenju sezone Sampdoriji.

Južnjacima je opet pobjedu osigurao nezadrživi Edison Cavani sedmimi ovogodišnjim golom. Urugvajac je svojoj ekipi pobjedu donio sigurnom realizacijom najstrože kazne u 67. minuti nakon što je domaći kapetan Gastaldelli srušio Hamšika, zaradivši drugi žuti karton.  Ante Vukušić igrao je 67. minuta slavlju Pescare na gostovanju kod Cagliarija. Vukušićevoj ekipi pobjedu su donijeli Terlizzi i Weiss.

U posljednjem dvoboju kola Inter je nakon dva startna domaća poraza napokon upisao pobjedu, nadvisivši na San Siru s 2:1 Fiorentinu. Inter je poveo preko Diega Milita, koji je realizirao jedanaesterac, a na 2:0 je povećao Antonio Cassano koji je rutinirano u 34. minuti realizirao polukontru. Romulo je uspio zatresti domaću mrežu i smanjiti na 2:1. Marko Livaja je cijelu utakmicu odgledao s Interove klupe za pričuve.

Rezultati 6. kola: Udinese - Genoa 0:0, Atalanta - Torino 1:5 (Denis 28/Bianchi 38-11m, Gazzi 62, Stevanović 66, D'Ambrosio 73, Bianchi 76), Bologna - Catania 4:0 (Guarente 19, Gilardino 40, 61, Kone 90), Cagliari - Pescara 1:2 (Pinilla 82-11m/Terlizzi 50, Weiss 50)

Lazio - Siena 2:1 (Ederson 18, Ledesma 38-11m/Paci 90), Palermo - Chievo 4:1 (Miccoli 13, 59, 82, Giorgi 80/Rigoni 28), Sampdoria - Napoli 0:1 (Cavani 67-11m), Inter - Fiorentina 2:1 (Milito 17-11m, Cassano 34/Romulo 40)