Upozorenje

JUser: :_load: Nije moguće učitavanje korisnika sa ID: 50

Napoli kiksao protiv Catanije, Lazio dohvatio treće mjesto u Serie A

Nedjelja, 25. ožujka 2012. 17:07 Napisao/la

U posljednjih pet minuta Napoli je ispustio vodstvo protiv Catanije, dok je Lazio svladao Cagliari

Nedjeljni susreti Serie A ponudili su dovoljno dramatike koju očekuju ljubitelji vrhunskog nogometa. Pogotovo kada je u pitanju borba za treće mjesto, posljednje koje iz talijanske lige iduće sezone vodi u Ligu prvaka.

Do dvije minute prije kraja, Napoli je imao praktički sve. Na svom San Paolu su vodili protiv Catanije, dok se u isto vrijeme Lazio na Olimpicu mučio protiv Cagliarija. U tim je trenucima predstavnik temperamentnih južnjaka imao kapitalnu prednost u odnosu na "laziale"...

Ipak, nogomet je jedna od igara u kojoj nije gotovo dok - nije gotovo. Pa se u pet minuta prelomilo sve. U Napulju je Catania stigla do 2:2, pogocima Spollija i Lanzafamea, koji su "poništili" Džemailija i Cavanija. Pet minuta prije kraja utakmice Napolitanci su doživjeli šok. Vrhunac razočaranja stigao je dvije minute prije kraja, kada je Lazio u Rimu zabio (Diakite) za vodstvo i pobjedu protiv Cagliarija. Ekspresno, mjesta su se zamijenila, Lazio je dohvatio treću poziciju...

Drugu pobjedu nedjelje ostvarila je Atalanta protiv Bologne, dok su, zanimljivo, svi ostali susreti završili neriješenim rezultatima. "Vruće" je, dakle, u borbi za Europu, ali i za ostanak u Serie A.

SERIE A, 29. kolo, nedjeljni susreti: Atalanta - Bologna 2:0 (1:0 Gabbiadini 50', 2:0 Tiribocchi 90'+1), Lazio - Cagliari 1:0 (1:0 Diakite 88'), Napoli - Catania 2:2 (1:0 Džemaili 60', 2:0 Cavani 67', 2:1 Spolli 75', 2:2 Lanzafame 85'), Genoa - Fiorentina 2:2 (1:0 Belluschi 21', 1:1 Montolivo 31', 1:2 Natali 69' 2:2 Palacio 89'), Novara - Lecce 0:0, Cesena - Parma 2:2 (0:1 Floccari 40', 1:1 Santana 46', 2:1 Del Nero 53', 2:2 Paletta 61'), Chievo - Siena 1:1 (1:0 Acerbi 9', 1:1 Destro 51'). Juventus - Inter (20.45)