TALIJANSKO PRVENSTVO

Milan u Ligi prvaka, Udinese ponizio Inter

Nedjelja, 19. svibnja 2013. 23:12 Napisao/la  SC

Rezultati 38. kola: Roma - Napoli 2:1, Cagliari - Lazio 1:0, Inter - Udinese 2:5, Siena - Milan 1:2

SERIE A - 38. kolo

SIENA - MILAN 1:2

Stadion Artemio Franchi. Gledatelja: 23.789

Sudac: Mauro Bergonzi (Genoa)

Strijelci: 1:0 Terzi (25), 1:1 Balotelli (84-11m), 1:2 Mexès (87)

Žuti kartoni: Terlizzi, Felipe, Rubin, Vitiello (Siena), Ambrosini (Milan)

Crveni karton: Terlizzi (Siena - drugi žuti 70), Ambrosini (Milan - drugi žuti 67)

SIENA: Pegolo, Terzi, Terlizzi, Felipe, Vitiello, Calello, Bolzoni, Della Rocca, Rubin (89 Bogdani), Rosina (61 Agra), Emeghara (75 Paci)

MILAN: Abbiati, Abate (78 Constant), Zapata, Mexes, De Sciglio, Nocerinon (60 El Shaarawy), Ambrosini, Montolivo, Niang (46 Pazzini), Balotelli, Robinho

Nogometaši Milana pobjedom u Sieni osigurali su treće mjesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka. Rossoneri su važna tri boda iščupali u posljednjim trenucima utakmice. Domaćin je imao vodstvo do 84. minute da bi gosti u samo tri minute preokrenuli rezultat i u posljednjem kolu sezone osigurali elitno klupsko natjecanje.

Prvo je Balotelli realizirao najstrožu kaznu koju je sam izborio, da bi veliki preokret u 87. minuti donio Mexes koji je iz drugog pokušaja iz blizine svladao odličnog domaćeg vratara Pegola.

Bez Lige prvaka ostala je Fiorentina koja je u gostima torpedirala budućeg drugoligaša Pescaru. Viole su slavile s čak 5:1 na krilima trostrukog strijelca Ljajića. Ante Vukušić nije bio ni na klupi domaćina.

U ostalim dvobojima Roma je kod kuće pobijedila Napoli 2:1, dok je Udinese na San Siru zaključio katastrofalnu sezonu Intera. Bilo je 2:5 za Friulane, a u čak 16. porazu Intera Mateo Kovačić je odigrao svih 90 minuta.

Rezultati 38. kola: Roma - Napoli 2:1 (Marquinho 47, Destro 58/Cavani 84), Cagliari - Lazio 1:0 (Dessena 76), Inter - Udinese 2:5 (Juan 12, Rocchi 63/Pinzi 1, Domizzi 10, Di Natale 41, Silva 52, Muriel 67), Palermo - Parma 1:3 (Miccoli 67/Gobbi 36, Valdés 41, Belfodil 45), Pescara - Fiorentina 1:5 (Vittiglio 77/Ljajić 16, 25, 59, Fernandez 28, Jovetić 54), Siena - Milan 1:2 (Terzi 25/Balotelli 84-11m, Mexès 87)Torino - Catania 2:2 (Cerci 53, Bianchi 84/Frison 9, Bergessio 62)