TALIJANSKO PRVENSTVO

Juventus pobijedio u Cataniji uz sudačku pomoć

Nedjelja, 28. listopada 2012. 14:32 Napisao/la  SC

Utakmice 9. kola: Catania - Juventus 0:1, Bologna - Inter 1:3, Roma - Udinese 2:3

SERIE A

CATANIA - JUVENTUS 0:1

Stadion Massimino. Gledatelja: 20.000

Sudac: Andrea Gervasoni (Castiglione delle Stiviere)

Strijelac: 0:1 Vidal (57)

Žuti kartoni: Rolin, Legrottaglie, Spolli, Barrientos, Marchese (Catania), Vidal, Asamoah (Juventus)

Crveni karton: Marchese (drugi žuti - 67)

CATANIA: Andujar, Rolin, Legrottaglie, Spolli, Izco, Almiron (79 Biagianti), Lodi, Barrientos (69 Castro), Marchese, Bergessio, Gomez (72 Morimoto)

JUVENTUS: Buffon, Barzagli, Bonucci, Chiellini, Lichtsteiner (90 Caceres), Vidal, Pirlo, Pogba, Asamoah, Bendtner, Vučinić (77 Giovinco)

Nogometaši Juventusa nastavili su pobjednički niz u talijanskom prvenstvu, pobijedivši minimalno na gostovanju u Cataniji u prvoj nedjeljnoj utakmici 9. kola. Talijanski prvak teže je od očekivanog stigao do nove pobjede i to uz dosta sudačke pomoći. Naime, domaćinu je u 26. minuti poništen čisti gol zbog nepostojećeg zaleđa (Bergessio), dok je Stara dama pobjednički gol postigla iz, u najmanju ruku, sumnjive situacije.

Igrala se 57. minuta Danac Bendtner je primio jednu loptu na rubu zaleđa, opalio ravno u Andujara, koji je loptu samo odbio do natrčalog Vidala kojemu nije bilo teško postići treći gol sezone. Catania je uz sve to u 67. minuti ostala s igračem manje nakon što je Marchese zbog igranja rukom zaradio drugi žuti karton.

U drugim dvobojima nedjeljnog programa Inter je u Bologni lakše od očekivanog stigao do pete uzastopne pobjede. Momčadi iz Milana pobjedu su osigirali Ranocchia, Milito i Cambiasso. U mini derbiju Fiorentina je kod kuće golovima Ljajića i Tonija bila bolja od Lazija. Ante Vukušić odigrao je prvo poluvrijeme u domaćem remiju Pescare s Atalantom (0:0).

Utakmice 9. kola: Bologna - Inter 1:3 (Cherubin 58/Ranocchia 27, Milito 53, Cambiasso 64), Fiorentina - Lazio 2:0 (Ljajić 45, Toni 90), Pescara - Atalanta 0:0, Sampdoria - Cagliari 0:1 (Dessena 46), Torino - Parma 1:3 (Basha 90/Sansone 72, Amauri 73, Rosi 88), Roma - Udinese 2:3 (Lamela 22, 24/Domizzi 31, Di Natale 50, 88-11m), Napoli - Chievo 1:0 (Hamsik 58)