Serie A: Atalanta remizirala s Chieovom kod kuće, Théréau u sudačkoj nadoknadi spasio goste

Nedjelja, 19. svibnja 2013. 16:58 Napisao/la  SC

Rezultati 38. kola: Atalanta - Chievo 2:2 (Stendardo 8, Giorgi 85/Théréau 76, 90), Bologna - Genoa 0:0

SERIE A - 38. kolo

ATALANTA - CHIEVO 2:2

Stadion Atleti Azzurri d'Italia. Gledatelja: 15.000

Sudac: Federico La Penna (Rim)

Strijelci: 1:0 Stendardo (8), 1:1 Théréau (76), 2:1 Giorgi (85), 2:2 Théréau (90)

Žuti kartoni: Stendardo, Lucchini, Biondini, De Luca, Livaja, Giorgi (Atalanta), Sardo (Chievo)

ATALANTA: Polito, Stendardo, Capelli (74 Bellini), Lucchini, Brivio, Biondini (78 Bonaventura), Cigarini, Giorgi, Carmona, Denis, De Luca (36 Livaja)

CHIEVO: Squizzi, Cesar (70 Da Silva), Dramé, Farkas, Papp, Sampirisi (46 Sardo), Vacek (75 Sowe), Cofie, Djiby, Théréau, Stoian

Nogometaši Atalante podijelili su bodove kod kuće s Chievom u posljednjem kolu talijanske Serie A. Domaćin je poveo preko Stendarda u ranoj fazi utakmice (8), da bi za goste izjednačio Théréau u 76. minuti.

Pet minuta prije kraja Giorgi je opet domaćina doveo u vodstvo, da bi konačan rezultat u sudačkoj svojim drugim golom postavio Théréau. Susret nije o ničemu odlučivao budući da su obje momčadi već ranije osigurale ostanak. Mladi hrvatski reprezentativac Marko Livaja u igru je ušau u 36. minuti, odigravši do kraja za domaćina.