Vratar Howard nespretno reagirao i pokvario Jelavićev debi za Everton

Subota, 04. veljače 2012. 18:18 Napisao/la  I. Vranić

Nikica Jelavić ušao je u igru u 60. minuti zamijenivši Stracqualursija, Wigan i Everton odigrali utakmicu (1:1) bez pobjednika. Lopta odskočila ispred Howarda i završila u mreži

Nikica Jelavić debitirao je dresu Evertona, u utakmici protiv Wigana hrvatski reprezentativac ušao u igru u 60. minuti zamijenivši Stracqualursija. Petnaestak minuta kasnije Jelavićev debi pokvario je vratar Tim Howard, kojemu je sporo upućena lopta odskočila od busena i završila iza leđa u mreži. Loptu je neoprezno skrenuo Philip Newille, kojemu je pripisan autogol iako je veći krivac za pogodak nespretni vratar Howard. Srećom za Everton, samo dvije minuta nakon što je ušao u igru rezultat je udarcem glavom poravnao Anichebe.

Rezultati 24. kola Premierlige: Arsenal – Blackburn 7:1 (van Persie 2, 38, 62, Chamberlain 40, 54, Arteta 51, Henry 90+3/Pedersen 31), Wigan – Everton (Neville ag-76/Anichebe 83), Stoke – Sundeland 0:1 (McClean 60), QPR – Wolvers 1:2 (Zamora 16/Jarvis 46, Doyle 71), Norwich – Bolton 2:0 (Surman 70, Pilkington 85), WBA – Swansea 1:2 (Fortune 54/Sigurdsson 55, Graham 59)