ENGLESKO PRVENSTVO

Manchester City stigao nadomak titule prvaka

Subota, 03. svibnja 2014. 18:20 Napisao/la  SC

Utakmice 37. kola: Everton - Manchester City 2:3, Manchester United – Sunderland 0:1

Manchester City pobijedio je Everton i stigao nadomak titule prvaka. U preostala dva kola jedna pobjeda dijeli Manchester City od četvrtog naslova najbolje engleske momčadi.

Everton je došao u vodstvo prekrasnim pogotkom 20-godišnjeg Barkleyja, koji je plasiranim udarcem s 25 metara precizno pogodio daljnji kut - 1:0. Brzo se Manchester City vratio u utakmicu, u 22. minuti Aguero je ušao u kazneni prostor i iskosa poslao loptu u bliži kut pokraj ukopanog Howarda – 1:1.

U 43. minuti Milner je ubacio zdesna, Džeko se visoko vinuo i udarcem glavom s 10 metara loptu poslao uz lijevu Howardovu vratnicu – 1:2

Na početku drugog dijela Hart je sjajno osujetio pokušaj Naismitha, što se pokazalo ključnim. U 48. minuti Nasri je prizmenim pasom pronašao Džeku ispred Howarda, BiH internacionalcu nije bilo teško postaviti nogu i skrenuti loptu u mrežu – 1:3.

U 65. minuti Baines je ubacio s lijevog boka, Lukaku je ostao sam u središtu kaznenog prostora i glavom loptu poslao u vratnicu od koje se lopta odbila u mrežu – 2:3.

Do kraja utakmice obje su momčadi stvorile nekoliko (polu)prilika, iako je Manchester Cityostavio dojam momčadi koja zna kontrolirati rezultat.

EVERTON: Howard, Stones, Jagielka (66 Deulofeu), Alcaraz, Coleman, McCarthy, Osman (83 McGeady), Baines, Lukaku, Naismith, Barkley

MANCHESTER CITY: Hart, Zabaleta, Kompany, Demichelis, Clichy, Milner, Javi Garcia, Yaya Toure (66 Kolarov), Nasri (74 Silva), Džeko, Aguero (28 Fernandinho)

Privremeni mandžer Ryan Giggs nastavlja tamo gdje je David Moises stao! Manchster United nastavlja porazima, pogotkom Larssona (30) tri boda s Old Trafforda odnio je Sunderland, koji se bori za ostanak.

West Brown je pobjedom protiv Tottenhama vjerojatno osigurao ostanak u Premierligi.

Utakmice 37. kola: Everton – Manchester City 2:3 (Barkley 10, Lukaku 65/Aguero 22, Džeko 43, 48),West Ham – Tottenham 2:0 (Kane 27-ag, Downing 44), Aston Villa – Hull 3:1 (Westwood 1, Weimann 41,45/Bowery 28-ag), Manchester United – Sunderland 0:1 (Larsson 30), Newcastle – Cardiff 3:0 (Ameobi 18, Remy 87, Taylor 90), Stoke – Fulham 4:1 (Odemwingie 39, Arnautović 54, Assaidi 73, Walters 82/Richardson 80), Swansea – Southampton 0:1 (Lambert 90)