Premierliga: Liverpool pobjedom nad Manchester Cityem zakoračio ka naslovu

Nedjelja, 10. studenog 2019. 17:27 Napisao/la  SC
Jordan Henderson, Mohamed Salah i Roberto Firmino (Liverpool)

Liverpool je pobijedio Manchester City čak 3:1 i napravio veliki korak prema naslovu prvaka.

Golove za Redse su postigli Fabinho (6), Salah (13) i Mane (50). Počasni gol za City je postigao Bernardo Silva u 77. minuti.

Liverpool se ovom pobjedom odvojio na prvom mjestu, a najvećem rivalu, Cityju, pobjegao je na velikih devet bodova.

Tko zna u kojem bi smjeru otišla da je sudac Michael Oliver dosudio penal u 6. minuti za City.

Rukom je u svom kaznenom prostoru igrao Alexander-Arnold, Aguero i ostali igrači Cityja su tražili penal, ali Oliver je pustio igru dalje.

Liverpool je povukao kontru preko Manea, lopta je stigla do Fabinha, a Brazilac je pravom bombom pogodio gornji kut za 1:0.

Građani su okružili Olivera, tako da je ovaj zatražio pomoć VAR-a, ali nakon gledanja snimke nije promijenio svoje mišljenje.

Oliver je još jednom bio u centru pažnje kad je šest minuta prije kraja Sterling pogodio u ruku opet Alexandera-Arnolda.

Sudac nije svirao ništa, a u tom je trenutku Pep Guardiola podivljao na klupi.

Skakao je, vrištao i vikao Oliveru da u dva navrata nije želio pokazati na bijelu točku nakon igranja rukom.

Još jedna sporna situacija dogodila se u 13. minuti kod drugog gola za Liverpool.

Redsi su povukli kontru, Robertson je odlično ubacio, a Salah je zabio glavom.

Nakon usporene snimke dvojbeno je li Egipćanin bio u zaleđu. Milimetri su bili u pitanju.

Redsi su treći gol zabili na otvaranju drugog poluvremena kad je sjajan centaršut Hendersona Sadio Mane glavom pretvorio u 3:0.

Liverpool se tad povukao, smirio je ritam, City je preko Bernarda Silve zabio počasni gol 13 minuta prije kraja.

Dejan Lovren je odigrao cijelu utakmicu za Liverpool

Manchester United pobijedio je Brighton 3:1.

Povela je Solskjaerova momčad u 17. minuti golom Andresa Pereire. Asistirao mu je Anthony Martial u šesnaestercu gostiju.

Dvije minute kasnije gostujući veznjak Davy Propper poslije Unitedovog centaršuta iz prekida pogađa u svoju mrežu za 2:0.

Brighton se u utakmicu vraća u 64. minuti, strijelac je Dunk udarcem glavom poslije kornera Grossa.

Igrala se 66. minuta kad je domaćin prelomio utakmicu nakon bijega Martiala po lijevoj strani.

Francuz je sve napravio pa uspio dodati Marcusu Rashfordu koji to zakucava za konačnih 3:1.

Utakmice 12. kola: Manchester United - Brighton 3:1 (Pereira 17, Propper 19-ag, Rashford 66/ Dunk 64), Wolves - Aston Villa 2:1 (Neves 41, Jimenez 84/ Trezegeut 90+2), Liverpool - Manchester City 3:1 (Fabinho 6, Salah 13, Mane 51/ Silva 78)

Poredak: Liverpool 34, Leicester 26, Chelsea 26, Manchester City 25, Sheffield 17, Arsenal 17, Manchester United 16...