Premierliga: Manchester City preuzeo vodstvo na ljestvici, Chelsea osvojio samo bod

Srijeda, 29. siječnja 2014. 22:46 Napisao/la  SC

Utakmice 23. kola: Tottenham – Manchester City 1:5, Chelsea – West Ham 0:0, Sunderland – Stoke 1:0, Aston Villa – West Brown 4:3

Manchester City vodeća je momčad Premierlige! Nakon uvjerljive pobjede (5:1) u 23. kolu protiv Tottenhama na White Hart Laneu, momčad Manuela Pellegrinija preuzela je vodstvo na ljestvici iskoristivši neodlučene rezultate Arsenala i Chelsea. Zasluženo s obzirom na razinu igre u posljednjem razdoblju.

U 49. minuti crveni karton je dobio Rose, koji je prekršajem nad Džekom skrivio kazneni udarac. Udarcem s bijele točke Yaya Toure doveo je goste u vodstvo 2:0 i najavio početak kraja za domaćine. Do kraja utakmice Spursi su doživjeli rezultatski debakl, s igračem manje nisu se imali čemu nadati.

Chelsea nije uspio pobijediti West Ham u utakmici koja se na Stamford Bridgeu igrala 97 minuta. Unatoč izrazitoj nadmoći u posjedu lopte (72 posto) i omjeru od čak 39 prema 1 u udarcima prema golu, nogometaši Chelsea nisu uspjeli zatresti mrežu.

TOTTENHAM: Lloris, Walker, Dawson, Chiriches, Rose, Bentaleb, Dembele (46 Capoue), Lennon, Eriksen (83 Holtby), Sigurdsson (55 Naughton), Adebayor

MANCHESTER CITY: Hart, Zabaleta, Kompany, Demichelis, Clichy, Jesus Navas, Yaya Toure (64 Nastastić), Fernandinho, David Silva (80 Kolarov), Džeko, Aguero (46 Jovetić)

Utakmice 23. kola: Tottenham – Manchester City 1:5 (Capoue 59/Agüero 15, Yaya Touré 51-11m, Džeko 53, Jovetić 78, Kompany 89), Chelsea – West Ham 0:0, Sunderland – Stoke 1:0 (Johnson 17), Aston Villa – West Brown 4:3 (Weimann 12, Bacuna 24, Delph 37, Benteke 64-11m/ Brunt 4, Delph 9-ag, Mulumbu 43)