Premierliga: Manchester City pobijedio, Mateo Kovačić igrao u pobjedi Chelseaja

Subota, 19. listopada 2019. 15:53 Napisao/la  SC
Gabriel Jesus (desno) u atraktivnom pokušaju..

Manchester City je pobijedio C. Palace i nastavio utrku za drugo mjesto iza nedostižnog Liverpoola.

Everton je pobijedio West Ham s 2:0.

Klub iz Liverpoola prekinuo je crnu seriju od četiri uzastopna poraza i barem privremeno izbjegao zonu ispadanja.

Pobjedu su osigurali golovima Bernarda i Sigurdssona.

Brazilac Bernardo je u 16. minuti primio loptu Walcotta iza obrane West Hama, a onda izvrtio dvojicu oko sebe i poentirao pokraj nemoćnog vratara.

Islanđanin Sigurdsson zabio je u 94. minuti utakmice, samo par minuta nakon što je ušao u igru.

Sigurdsson je primio loptu na rubu kaznenog prostora, driblingom se riješio čuvara, a onda poslao loptu u mrežu.

Nogometaši Chelsea golom Alonsa iz 73. minute pobijedili su Newcastle.

Kovačić je u igru domaćih ušao u 43. minuti.

Dvama golovima u sudačkim nadoknadama Aston Villa je uspjela pobijediti Brighton.

Gosti su poveli u 21. minuti golom Webstera, izjednačio je Grealish u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela, a pobjedu je osigurao u petoj minuti sudačke nadoknade utakmice Targett.

Utakmice 9. kola: Everton - West Ham 2:0 (Bernardo 16, Sigurdsson 90+4), Bournemouth - Norwich 0:0, Chelsea - Newcastle 1:0, Leicester - Burnley 2:1 (Vardy 45,Tielemans 74/ Wood 26), Tottenham - Watford 1:1 (Alli 86/ Doucoure 6), Wolves - Southampton 1:1 (Jimenez 61-11m/Ings 53), Aston Villa - Brighton 2:1 (Grealish 45+2, Targett 90+5/ Webster 21), C. Palace - Man. City 0:2 (Gabriel Jesus 39, David Silva 41)