Premierliga: Guardiola pobijedio Artetu, Everton i Liverpool odigrali neodlučeno

Subota, 17. listopada 2020. 15:33 Napisao/la  SC
Guardiola i Arteta dugo su zajedno surađivali

Manchester United uvjerljivo je pobijedio (4:1) u gostima Newcastle, svih pet pogodaka postignuli su gosti.

Pobjeda je mogla biti još uvjerljivija, Fernandes u 58. minuti nije iskoristio kazneni udarac.

Manchester City ostvario je pobjedu protiv Arsenala, Guardiola je protiv bivšega pomoćnika Artete igrao pod pritiskom lošijih rezultata na početku sezone.

Sterlingovim pogotkom Manchester City ostvario je drugu pobjedu u četvrtoj utakmici.

Gradski derbi u Liverpoolu završio je bez pobjednika, uzbudljiva utakmica Evertona i Liverpoola obilovala je pogocima i prilikama do samog kraja.

U 92. minuti Mane je odigrao prizemno slijeva, Henderson je natrčao i prizemnim udarcem svladao sjajnog Pickforda, pogodak je nakon intervencije VAR-a poništen zbog milimetarskog zaleđa Sanea.

Bila je to zadnja prilika u utakmici tijekom koje je Liverpool ostavio nešto bolji dojam, ali je Everton opravdao očekivanja od momčadi koja nakon 5. kola vodi na ljestvici.

Ancelotti očito radi dobar posao u Evertonu kojega predvodi raspoloženi Calvert-Lewis, koji je postigao 7. pogodak ove sezone vrijedan boda.

Dvaput je Liverpool vodio zahvaljujući dvojici ubojitih napadača, imala je Kloppova momčad još nekoliko izglednih prilika, Pickford je trima vrhunskim obranama ostavio svoju momčad u utakmici...

Liverpoolova obrana nije ove sezone baš tako sjajna, oba pogotka primila je nakon udaraca glavama, prvoga nakon udarca iz kuta.

Očito je Liverpool puno izgubio, kada se u 11. minuti ozlijedio van Dijk umjesto kojega je ušao Gomez.

Chelsea je ostao bez pobjede u 92. minuti, Mateo Kovačić nije bio u rosteru.

Utakmica 5. kola: Everton - Liverpool 2:2 (Keane 19, Calvert-Lewin 81/Mane 3, Salah 72), Chelsea - Southampton 2:2 (Werner 15, 28, Havertz 59/Ings 43, Adams 57, Vestergaard 90+2), Manchester City - Arsenal 1:0 (Sterling 23), Newcastle - Manchester United 1:4 (Shaw 2-ag/Maguire 23, Fernandes 86, Wan-Bissaka 90, Rashford 90+6)