Iznenađenje na Goodison Parku: Everton pobijedio Manchester United u prvom kolu

Ponedjeljak, 20. kolovoza 2012. 23:05 Napisao/la  SC

Utakmica 1. kola Premierlige: Everton - Manchester United 1:0. Strijelac jedinog pogotka bio je Belgijanac Marouane Fellaini u 57. minuti. Nikica Jelavić igrao do 86. minute, kada je izašao zbog lakše ozljede

Everton se pobrinuo za prvo iznenađenje u 1. kolu Premierlige! Na Goodison Parku pred točno 38,415 gledatelja s plaćenim ulaznicama Everton je pobijedio moćni Manchester United rezultatom 1:0. Strijelac jedinog pogotka bio je Marouane Fellaini, koji je u 57. minuti nadvisio gostujuću obranu i glavom zatresao mrežu po udarcu iz kuta.

Belgijanac Fellaini bio je najbolji igrač na terenu, nerješivi problem za obranu Manchestera što je još jedno upozorenje uoči kvalifikacijske utakmice između Hrvatske i Belgije.

Do pogotka Everton je bio toliko bolja momčad da je najbolji igrač gostiju bio raspoloženi vratar De Gea, koji je obranio nekoliko teških udaraca. Neprepoznatljivi Manchester probudio se tek nakon primljenog pogotka, kada je Alex Ferguson počeo mijenjati igrače i preuzeo rizik u igri. U 68. minuti prvi put je zaigrao van Persie, ali unatoč premoći gosti nisu uspjeli zatresti mrežu Howarda.

Nikica Jelavić igrao je do 86. minute, kada je izašao zbog lakše ozljede. Zanimljivo, zadnjih petnaestak minuta Jelavić je igrao bez broja na dresu što sucu Andreu Marrineru nije smetalo

EVERTON: Howard, Distin, Hibbert, Jagielka, Baines, Pienaar, Gibson, Neville, Osman (81 Coleman), Fellaini (90+2 Heitinga), Jelavić (88 Naismith)

MANCHESTER UNITED: De Gea, Vidić, Evra, Carrick, Nani (78 Young), Scholes, Valencia, Cleverley (85 Anderson), Kagawa, Rooney, Welbeck (68 van Persie)