ŠPANJOLSKO PRVENSTVO

Ronaldo petom za bod protiv Valencie

Nedjelja, 04. svibnja 2014. 23:10 Napisao/la  SC

Real Madrid – Valencia 2:2. Koliko će Ronaldov pogodak značiti Realu saznat ćemo za dva tjedna

Fantastičnim potezom Ronalda, koji je petom neobranjivo poslao loptu u mrežu, Real Madrid uspio je izjednačiti rezultat (2:2) u 92. minuti utakmice protiv Valencije. Osvojeni bod slaba je utjeha za igrače Real Madrida, kojima se dva kola prije kraja otvorila mogućnost osvojiti titulu prvaka nakon što je Atletico istoga dana izgubio (0:2) od Levantea. Real Madrid sada opet ovisi o drugima.

Valencia je došla u vodstvo pogotkom Mathieua u 44. minuti prvog dijela tijekom kojega nije bilo puno uzbuđenja. U drugom dijelu igrala se vrlo uzbudljiva utakmica, Real Madrid je snažno pritiskao, stvarao opasne situacije u kojima je vratar Alves iskazao sjajne kvaliete. Obranio je Alves nekoliko teških udaraca, posebice Ronaldovih.

U 59. minuti Sergio Ramos je izjednačio, ali ne zadugo. U 64. minuti Parejo je postigao vodeći pogodak za goste, počela je vrlo zanimljiva završnica koja je završila atraktivnim Ronaldovim pogotkom. Koliko će taj pogodak vrijediti, saznat ćemo za dva tjedna, kada se igra zadnje kolo u kojemu Barcelona igra protiv Atletica na Camp Nou.

Luka Modrić nije igrao zbog kartona.

REAL MADRID: Diego López; Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo, Alonso, Illarramendi (46 Di Maria), Isco (71 Casemiro) Bale, Cristiano, Benzema (84 Morata)

VALENCIA: Alves, João, Costa, Mathieu Bernat, Fuego, Keita, Parejo (87 Vezo), Feghouli, Vargas (90+3 Barragan), Alcácer (66 Jonas)

Utakmice 36. kola: Real Madrid – Valencia 2:2 (Sergio Ramos 59, Ronaldo 90+2/Mathieu 43, Parejo 64), Sevilla – Villarreal 0:0