Barcelona pregazila meksički Leon, Suarez službeno predstavljen na Camp Nou

Ponedjeljak, 18. kolovoza 2014. 21:08 Napisao/la  SC

Prijateljska utakmica: Barcelona - Club Leone 6:0. Ivan Rakitić igrao do 65. minute, kada je trener    Luis Enrique promijenio praktično cijelu momčad

Nogometaši Barcelone uvjerljivo su pobijedili meksički Club Leon u utakmici za trofej Joan Gamper, što je zadnja priprema pred početak sezone. Ivan Rakitić očekivano je zauzeo svoje mjesto u središnjici momčadi zajedno s Iniestom i Busquetsom. Momčad Rafe Marqueza, nekadašnje zvijezde Barcelone, nije mogla pratiti ritam katalunjske momčadi, koja je već do odmora vodila 4:0.

Nakon sat vremena trener Luis Enrique promijenio je praktično cijelu momčad, što gostima nije puno pomoglo budući da su primili još dva pogotka.

Prije utakmice gledatelji na Camp Nou imali su prilike pozdraviti novake u dresu Barcelone među kojima je službeno predstavljen kažnjeni Suarez. Urugvajac je još uvijek suspendiran, ali smije igrati prijateljske utakmice pa je u 75. minuti ušao u igru umjesto Rafinhe.

BARCELONA: Bravo (65 Masip), Dani Alves (65 Xavi), Mathieu (65 Bartra), Mascherano (46 Pique), Jordi Alba, Busquets (65 Samper), Rakitić (65 Montoya), Iniesta (65 Sandro), Rafinha (75 Suarez), Messi (65 S. Roberto), Neymar (46 Munir)

CLUB LEONE: Yarbrough, Rafa Márquez, Cárdenas, Edwin, Elías, Boselli, Magallón, Vázquez, Rivera, Peña, Ignacio

Prijateljska utakmica: Barcelona - Club Leone 6:0 (Messi 3, Neymar 12, 43, Munir 55, 78, Sandro 89)