BERLIN POSTAJE PERIFERIJA

Hertha blizu ispadanja, Perišić strijelac

Subota, 28. travnja 2012. 17:36 Napisao  Marko Babić

U zadnjem kolu Hertha protiv Hoffenheima, Koln protiv Bayerna

Dok su nogometaši Borussije iz Dortmunda i Bayerna novim pobjedama u 33. kolu proslavili novi naslov prvaka odnosno plasman u finale Lige prvaka, a Ivan Perišić ponovo se upisao u listu strijelaca, Hertha se porazom na gostovanju kod Schalkea 0:3 praktički oprostila od Bundeslige budući da kolo prije kraja za Kolnom, koji se nalazi na mjestu koje vodi u dodatne kvalifikacije, zaostaju tri boda.

Hertha je stradala kod Schalkea, Huntelaar, Holtby i Raul nisu imali razumijevanja za potrebe gosti iz Berlina u čijim redovima nije bilo Riječanina Andrea Mijatovića. Schalke je tako potvrdio treću poziciju i teoretski osigurao direktan plasman u Ligu prvaka. Nada još tinja, Hertha u posljednjem kolu dočekuju Hoffenheim i nada se porazu Kolna koji ugošćuje Bayern.

Borussia Dortmund je na gostovanju isprašila Kaiserslautern 5:2 koji se već prije oprostio od najvišeg ranga. Barrios je tri pogotka bio igrač utakmice, peti pogodak djelo je Ivana Perišića u 76. minuti. Bayern je pobijedio Stuttgart, Ivica Olić odigrao je cijeli susret, a Danijel Pranjić je u 74. minuti zamijenio Robbena.

Wolfsburg je nadigrao Werder 3:1, Marijo Mandžukić odigrao je cijeli susret u dresu Vukova. HSV i Mainz su remizirali 0:0, Mladen Petrić igrao je do 75. minute, a Vedran Ćorluka je igrao do 83. minuti u pobjedi Bayera na Stuttgarta 2:0.

Rezultati 33. kola Bundeslige: Bayer (L) - Hannover 1:0 (Kiessling 76'), Bayern - Stuttgart 2:0 (Gomez 32', Muller 90'), Freiburg - Koln 4:1 (Mujdža 36', Guede 54', Caligirui 85', Freis 90'/Podolski 48'), HSV - Mainz 0:0, Hoffenheim - Nurnberg 2:3 (Beck 22', Braafheid 89'/Pekhart 10', 71', Didavi 45'), Kaiserslautern - Borussia (D) 2:5 (Augusto 16'-ag, Witt 49'/ Barrios 19', 26', 56', Gotze 33', Perišić 76'), Borussia (M) - Augsburg 0:0, Schalke - Hertha 4:0 (Huntelaar 32', 88', Holtby 73', Raul 85'), Wolfsburg - Werder 3:1 (Salihamidžić 40', Helmes 67', 89'/Rosenberg 62').