Bayern izliječio frustracije sedmicom protiv Hoffenheima

Subota, 10. ožujka 2012. 17:36 Napisao/la  T. Ć.

Bayern je sa čak 7:1 svladao Hoffenheim, Borussia (M) remizirala s Freiburgom, Borussia (D) odigrala bez golova s Augsburgom

U najefikasnijem susretu, ne samo 25. kola Bundeslige, nego cijele sezone, Bayern je sve svoje frustracije izliječio na Hoffenheimu. Zabili su im čak sedam golova, a posebno je zanimljivo da su svih sedam ukrcali do 58. minute. Tada su se, valjda, smilovali gostima. Zapravo, odlučili su ih darovati, pa je tako Luiz Gustavo u 85. minuti postigao autogol. Tako ispada da su nogometaši bavarskog ponosa bili strijelci svih osam golova na utakmici. Gomez je predvodio karavanu Bayernovih strijelaca, zabvši tri gola, Robben je dodao dva, Ribery i Kroos po jedan.

Borussia iz Moenchengladbacha je na domaćem terenu protiv Freiburga osvojila samo bod, odigravši 0:0, dok je Bayer Leverkusen nakon "potopa" kod Barcelone u Ligi prvaka poražen i u "vučjoj jazbini", kod Wolfsburga. Najneugodnije iznenađenje svojim je navijačima priredila vodeća Borussia Dortmund. Na gostovanju kod Augsburga osvojili su samo bod. Bayern se tako primakao društvu iz Dortmunda na -5 bodova.

Utakmice 25. kola Bundeslige: Stuttgart - Kaiserslautern 0:0, Bayern - Hoffenheim 7:1 (Gomez 5, 35, 48, Robben 12-11m, 29, Kroos 18,  Ribbery 58/ Luiz Gustavo 85-ag), Mainz 05 - Nurnberg 2:1 (Muller 2, Zidan 22/Didavi 64), Koeln - Hertha 1:0 (Clemens 36'), Wolfsburg - Bayer Leverkusen 3:2 (Helmes 33, Dejagah 45, Kadlec 61-ag/Kiesling 3, Derdiyok 90+1) Borussia (M) - Freiburg 0:0, Augsburg - Borussia (D) 0:0.