Upozorenje

JUser: :_load: Nije moguće učitavanje korisnika sa ID: 50

UEFA liga: Atletico Madrid sredio Valenciju, Athletic Bilbao pao protiv Sportinga

Četvrtak, 19. travnja 2012. 23:41 Napisao/la

Prve utakmice polufinala UEFA lige: Atletico - Valencia 4:2, Sporting - Athletic 2:1. Atletico Madrid i Valencia odigrali su savršenu utakmicu. Barem za gledatelje, treneri će vjerojatno biti malo manje sretni zbog šest golova

UEFA natjecanja ove su sezone "obojana" španjolskim. U Ligi prvaka put prema finalu traže Real Madrid i Barcelona, dok se u polufinalu UEFA lige nalaze španjolski trojac. Barem jedan klub će u finale...

Atletico Madrid i Valencia odigrali su savršenu utakmicu. Barem za gledatelje, treneri će vjerojatno biti malo manje sretni. Šest golova i akcija dovoljno za barem još dvije utakmice. Domaćini su imali inspirativnu večer, vodili su 4:1, ali su gosti, kojima je forma u silaznoj putanji, uspjeli s dva pogotka u sudačkoj nadoknadi prvog, odnosno drugog dijela, ostaviti otvorene šanse za proboj u finale. Premda, kako Valencia izgleda, poglavito u obrani, Atletico Madrid je daleko bliže finalnom dvoboju.

Drugo polufinale donijelo je manje golova i više neizvjesnosti. Koja će trajati i drugih 90 minuta u uzvratu. Sporting je na domaćem terenu uspio svladati Athletic Bilbao, iako su gosti u posljednjih sve do posljednjih petnaestak minuta imali sve. Ipak, u samo četiri minute (76. do 80.) Insua i Capel su donijeli pobjedu Portugalcima. Zasluženo, jer su domaćini pritiskali, što im se na kraju sasvim isplatilo. Naravno, trebat će isto napraviti i u uzvratu, a protiv Baska na njihovom terenu nikome nije lako...

UEFA Liga, polufinale: Atletico Madrid - Valencia 4:2 (Falcao 18, Miranda 49, Adrian 54, Falcao 78/Jonas 45+3, Ricardo Costa 90+4), Sporting - Athletic Bilbao 2:1 (Inusa 76, Capel 80/Aurenetxe 54)