EUROPSKA LIGA

Slaven pregazio Portadown, poraz Osijeka

Četvrtak, 19. srpnja 2012. 20:52 Napisao/la  SC

Drugo pretkolo Europske lige: Slaven Belupo - Portadown 6:0, Osijek - Kalmar 1:3

SLAVEN BELUPO - PORTADOWN 6:0 (3:0)

Gradski stadion. Gledatelja: 2.300. Sudac: Paolo Mazzoleni (Italija). Strijelci: 1:0 Breen (1'ag), 2:0 Bušić (13'), 3:0 Bušić (33'), 4:0 Rak (56'), 5:0 Rak (72'), 6:0 Rak (80'). Žuti karton: Murray (Portadown).

SLAVEN BELUPO: Rodić, Purić, Kokalović, Bubnjić (od 73' Pilipović), Maras, Batarelo, Brlek, Rak, Vugrinec (od 65' Grgić), Delić, Bušić (od 58' Šaban).

PORTADOWN: McArdle, Gartland, Casement, Breen (od 78' Burns), Redman, Mackle, McCafferty, Murray (od 64' O'Hara), Lecky, McNeill, Braniff.

Nogometaši Slaven Belupa praktički su osigurali plasman u treće pretkolo Europske lige nakon što su prvom susretu drugo pretkola na domaćem terenu uvjerljivo pobijedili Portadown iz Sjeverne Irske 6:0, dok su nogometaši Osijeka ostvarili nepovoljan rezultat na domaćem terenu izgubivši od švedskog Kalmara 1:3.

Momčad iz Koprivnice povela je već u prvoj minuti autogolom Breena. Uslijedila su dva pogotka Tomislava Bušića (14', 33'), a zatim su uslijedile minute Nikole Raka koji je postigao tri uzastopna pogotka u 56., 72. i 80. minuti.

Osječani nisu bili te sreće iako su poveli pogotkom Miličevića u 5. minuti. Mendes je izjednačio u 34. minuti, a domaćin je ostao s igračem manje u 63. minuti kada je isključen Lešković. Gosti su to znali iskoristiti, u dvije minute od 66. do 68. slomili su domaćina pogocima Daude i Gutua.

Uzvratni susreti na rasporedu su 26. srpnja.

Fotogalerija Marijan Susenj/PIXSELL (Slaven B. - Portadown), Marko Mrkonjić/PIXSELL (Osijek - Kalmar)