EUROPSKA LIGA

Sevilla i Benfica u finalu

Četvrtak, 01. svibnja 2014. 23:24 Napisao/la  SC

Uzvratne utakmica polufinala: Juventus – Benfica 0:0, Valencia – Sevilla 3:1. Mbia odlučio u 94. minuti utakmice na Mestalli

Benfica i Sevilla igraju u finalu Europske lige. Benfica je izdržala pritisak u Torinu, koji je trajao čak 98 minuta, koliko je sudac produljio utakmicu. Od 67. minute Juventus je igrao s igračem više nakon što je zbog drugog žutog kartona isključen Perez,  nije pomoglo ni to što su gosti u zadnjim minutama ostali s devetoricom igrača na terenu nakon što se ozlijedio Garay. Benfica je mirno odlijevala svim napadima Juventusa, koji jedino može žaliti za šansom Vidala u 45. minuti.

JUVENTUS: Buffon, Lichtsteiner, Asamoah, Chiellini, Bonucci (Giovinco 73), Cáceres, Pirlo, Pogba, Vidal (Marchisio 79), Tévez, Llorente (Osvaldo 78)

BENFICA: Oblak, Maxi Pereira, Siqueira, Pérez, Luisão, Garay, Marković (Sulejmani 86), Amorim, Lima, Rodrigo (Almeida 69), Gaitán (Salvio 77)

Sevilla je u finale otišla pogotkom Mbie u 94. minuti utakmice odigrane na Mestalli. Valencia je dominirala tijekom cijele utakmice, nadoknadila zaostatak iz prve utakmice (0:2) i čekala da prođu zadnji trenuci kada se pojavio Mbia. Ivan Rakitić ostvario je rezultat karijere u najboljoj sezoni u karijeri.

VALENCIA: Diego Alves, Pereira, Bernat, Parejo (Fuego Martínez 79), da Costa, Mathieu, Feghouli, Keita, Oliveira (Barragán 85), Vargas, Piatti (Nicolás Cartabia 62)

SEVILLA: Pimparel, Moreno, Corbacho (Moreno 72), Carriço, Fazio, Pareja, Pérez, Mbia, Bacca (Gameiro 66), Rakitić, Reyes (Marin 79)

Uzvratne utakmica polufinala Europske lige: Juventus – Benfica 0:0 (1:2), Valencia – Sevilla 3:1 (0:2) (Feghouli 14, Beto 26-ag, Mathieu 69/Mbia 90+4)