EUROPSKA LIGA

Ivan Rakitić odveo Sevillu u polufinale

Četvrtak, 10. travnja 2014. 23:17 Napisao/la  SC

Uzvratne utakmice 1/4: Sevilla - Porto 4:1, Benfica - Alkmaar 2:0, Juventus - Lyon 2:1, Valencia - Basel 5:0

U Sevilli je sve bilo gotovo za pola sata. Nakon prekršaja Danila nad Baccom sudac je pokazao na bijelu točku s koje je Rakitić doveo Sevillu u vodstvo - 1:0. U 26. minuti Vitolo je povećao vodstvo domaćina da bi tri minute kasnije Bacca zaokružio trilogiju. Sevilla je praktično osigurala nastup u polufinalu, do kraja 54. minute igrala se utakmica izvjesna ishoda. Tada je  isključen Moreno, koji je zaradio drugi žuti karton.

Predvođena najboljim igračem, Ivanom Rakitićem, u zadnjih pola sata Sevilla je bez problema održava ravnotežu s igračem manje. Osim pogotka Rakitić je zabilježio asistenciju strijelcu Vitolu.

Juventus se u Torinu više mučio s Lyonom nego što su mnogi očekivali. Pogotkom Brianda u 18. minuti Lyon je stigao na pogodak do prolaza u polufinale.

U dramatičnoj utakmici na Mestalli nogometaši Valencije osvarili su podvig eliminiravši Basel, koji je u prvoj utakmici stekao velikih 3:0. Valencia je prvo uspjela izboriti produžetke u kojima je dvama pogocima dotukla Basel, koji je u produžecima ostao bez dvojice igrača za svega dvije minute. Prvo je u 102. minuti isključen Diaz, a onda u 105. Sauro. Oslabljeni Basel nije mogao izdržati pritisak domaćina.

SEVILLA: Pimparel, Moreno, Corbacho, Pareja, Fazio, Reyes (56 Figueiras), Carriço, Bacca (69 Gameiro), Rakitić (86 Trochowski), Pérez

PORTO: Fabiano, Danilo (64 Kelvin), Sandro, Defour, Reyes, Mangala,  Eduardo (46 Quintero), Herrera, Ghilas, Varela (46 Pereira), Quaresma

Uzvratne utakmice četvrtfinala Europske lige: Sevilla - Porto 4:1 (0:1) (Rakitić 5-11m, Vitolo 26, Bacca 29, Gameiro 79/Quaresma 90+2), Benfica - Alkmaar 2:0  (1:0) (Rodrigo 39, 71), Juventus - Lyon 2:1 (1:0) (Pirlo 4,Umtiti 68-ag/Briand 18), Valencia - Basel 5:0 (0:3) (Garcia 38, 70, 113, Vargas 42, Bernat 118)