LIGA PRVAKA

Özil spasio Real, Porto u osmini finala

Utorak, 06. studenog 2012. 22:59 Napisao/la  SC

Utakmice 4. kola, skupina A: Dynamo (K) - Porto 0:0. Skupina D: Real - Borussia (D) 2:2, Manchester City - Ajax 2:2

SKUPINA A

DYNAMO (K) - PORTO 0:0

Olimpijski stadion. Gledatelja: 50.000

Sudac: Alberto Undiano Mallencom (Španjolska)

Žuti kartoni: Vukojević, Milevsky (Dyanmo), Ba (Porto)

DYNAMO (K): Koval, Betao, Mykhalik, Hacherydy, Taiwo, Vukojević (88 Kranjčar), Veloso, Yarmolenko, Milevsky (58 Haruna), Husyev, Rubén (67 Brown)

PORTO: Hélton, Danilo, Otamendi, Ba, Mangala, Defour (80 Castro), Lucho González, Moutinho, Rodriguez (90 Kleber), Varela (76 Atzu), Martinez

Kijevljani i Porto odigrali su jedinu utakmicu večeri bez gola. Ognjen Vukojević igrao je gotovo cijelu utakmicu za domaćina, dvije minute prije kraja zamjenio ga je njegov reprezentativni kolega Niko Kranjčar. Momčad Porta ovim je bodom osigurala plasman u osminu finala elitnog natjecanja.

SKUPINA C

MILAN - MALAGA 1:1

Stadion San Siro. Gledatelja: 40.000

Sudac: Howard Webb (Engleska)

Strijelci: 0:1 Eliseu (40), 1:1 Pato (73)

Žuti kartoni: De Jong, Emanuelson, Montolivo (Milan), Iturra, Weligton, Sánchez (Malaga)

MILAN: Abbiati, Abate (De Sciglio), Bonera, Mexes, Constant, De Jong, Montolivo, Emanuelson (80 Robinho), Krkić, El Shaarawy (62 Boateng), Pato

MALAGA: Willy, Gámez, Weligton, Demichelis, Sánchez, Camacho, Iturra (74 Toulalan), Joaquín (82 Fernandez), Isco, Eliseu, Saviola (690 Santa Cruz)

Rossoneri su na polupraznom San Siru bod izvukli u samome smiraju susreta. Gosti iz Španjolske poveli su pet minuta prije odlaska na odmor golom Eliseua, da bi momčadi iz Milana vrijedan bod donio Pato 17 minuta prije posljednjeg sučevog zvižduka. No, Španjolci su svejedno sretni napustili San Siro budući da su uz Porto postali druga momčad koja je osigurala osminu finala ovogodišnjeg izdanja Lige prvaka.

SKUPINA D

REAL - BORUSSIA (D) 2:2

Stadion Santiago Bernabeu. Gledatelja: 73.389

Sudac: Cüneyt Çakir (Turska)

Strijelci: 0:1 Reus (28), 1:1 Pepe (34), 1:2 Arbeloa (45-ag), 2:2 Özil (89)

Žuti kartoni: Hummels, Großkreutz (Borussia)

REAL: Casillas, Ramos, Varane, Pepe, Arbeloa (77 Kaka), Alonso, Modrić (46 Essien), Di María, Özil, Cristiano Ronaldo, Higuaín (46 Callejón)

BORUSSIA (D): Weidenfeller, Piszczek, Subotić, Hummels, Schmelzer, Gündogan (80 Perišić), Kehl, Reus (74 Bender), Götze (90 Leitner), Großkreutz, Lewandowski

U ljepotici večeri Real i Borussia odigrali su neodlučeno u Madridu (2:2). Njemački prvak bio je na korak do druge pobjede nad Kraljevima u samo dva tjedna, no, domaćin se spasio u posljednim trenucima krasnim golom Özila iz slobodnjaka s 20 metara.

Gosti su poveli nakon malo manje od pola sata igre. Reus je dobio odličnu loptu na desnoj strani, fino povukao i iskosa sa 15, 16 metara pravom bombom probio Casillasa. Kraljevi su se vratili samo šest minuta kasnije. Özil je ubacio s lijeve strane, a u buketu igrača najviši je bio Pepe i glavom svladao gostujućeg vratara Weidenfellera. No, odlična njemačka momčad nije stala i na odmor je ipak otišla s prednošću, postigavši gol u posljednjoj minuti prvoga dijela. Omaleni Götze je napravio pravi nered u madridskom šesnaestercu, natjeravši Arbelou da sam ubaci loptu u mrežu.

Luka Modrić odigrao je prvo poluvrijeme i to dosta slabo, nakon čega ga je Mourinho ostavio u svlačionici. Njegov reprezentativni kolega na drugoj strani Ivan Perišić u igru je ušao u posljednjih deset minuta.

MANCHESTER CITY - AJAX 2:2

Stadion Etihad. Gledatelja: 41.189

Sudac: Peter Rasmussen (Danska)

Strijelci: 0:1 De Jong (10), 0:2 De Jong (17), 1:2 Toure (22), 2:2 Agüero (74)

Žuti kartoni: Blind, Poulsen (Ajax)

MANCHESTER CITY: Hart, Zabaleta, Kompany, Nastasić, Clichy, Javi Garcia (46 Balotelli), Barry (85 Kolarov), Nasri, Touré, Agüero, Tévez (66 Džeko)

AJAX: Vermeer, Van Rhijn, Alderweireld, Moisander, Blind, Poulsen, De Jong, Schöne (78 Enoh), Boerrigter (90 Sana), Babel, Eriksen

Druga utakmica u skupini D okončana je identičnim rezultatom kao u Madridu. Domaćin se uspio izvući nakon što su gosti iz Amsterdama poveli 2:0 nakom samo 17. minuta igre. Strijelac je bio De Jong. Prvo je smanjio Toure u 22. minuti, da bi bod Građanima donio Agüero 16 minuta prije kraja.

Utakmice 4. kola, skupina A: PSG - Dinamo 4:0, Dynamo (K) - Porto. Poredak: Porto 10, PSG 9, Dynamo (K) 4, Dinamo (Z) 0

Skupina B: Olympiakos - Montpellier 3:1 (Machado 4, Greco 80, Mitroglou 82/Belhanda 67-11m), Schalke - Arsenal 2:2 (Huntelaar 45, Farfan 67/Walcott 18, Giroud 26).  Poredak: Schalke 8, Arsenal 7, Olympiacos 6, Montpellier 1

Skupina C: Milan - Malaga 1:1 (Pato 73/Elisehu 40), Anderlecht - Zenit 1:0 (Mbokani 17).  Poredak: Malaga 10, Milan 5, Anderlecht 4, Zenit 3

Skupina D: Real - Borussia (D) 2:2 (Pepe 34, Özil 89/Reus 28, Arbeloa 45-ag), Manchester City - Ajax 2:2 (Toure 22, Agüero 74/De Jong 10, 17).  Poredak: Borussia (D) 8, Real Madrid 7, Ajax 4, Manchester City 2