LIVE: Basel - Bayern 1:0

Srijeda, 22. veljače 2012. 15:24 Napisao/la  Igor Vranić

Pogotkom Stockera u 85. minuti Basel je pobijedio Bayern. Poraz će sigurno izazvati nogometne potrese u uvijek trusnom bavarskom području

Basel 1:0 Bayern

<ovdje ide banner sponzora>
Sudac:  Nikola Rizzoli (Ita)

Strijelac: 1:0 Stocker (85)
BASEL: Sommer, Park Joo Ho, Dragović, Abraham, Steinhofer, Huggel, Shaqiri (83 Zoua), F. Frei (66 Stocker), Xhala, Streller, A. Frei (88 Cabral)
 BAYERN: Neuer, Rafinha, Boateng, Badstuber, Lahm, Timoščuk, Kross (88 Olić), Alaba, Ribery (71 Muller), Robben, Gomez

PRVO POLUVRIJEME

2' Gomez bježi obrani domaćina, vratar Sommer je pravodoban u istrčavanju, propala je prva prilika Bayerna

3'  Ribery je izašao sam ispred Sommera, ali je otrčao previše koso da obrana domaćina ne bi stigla blokirati udarac upućen ravno u vratara

12'  Na asistenciju Lahma,  Ribery je ponovo istrčao sam pred Sommera. Ovog puta iskosa slijeva u povoljnoj poziciji za postizanje pogotka. Sommer je opet bio dobro postavljen, Bavarci su propustili treću i najbolju priliku do sada

14'  Streller je na ubačaj zdesna uletio na prvu vratnicu slijeva, Neuer je jedva skrenuo loptu u korner

15' Nakon kornera Dragović je osvanuo sam ispred Neuera, udarcem glavom loptu je s 4 metra uputio pokraj Neuera, koji je instinktivno reagirao i loptu odbio u lijevu vratnicu

19'  Bayern živi opasno! Na dodavanje Park Joo Hoa najbolji igrač domaćina A. Frei s 10 metara pogađa vratnicu iznad Neuera

29' Desetak minuta  zatišja treba pripisati oprezu Bavaraca, koji su nakon dvije prilike Basela shvatili da ne smiju previše riskirati. Zatišje je prekinuo Alaba udarcem s 20 metara u vratara Sommera

35' Bavaraci su opet pojačali pritisak, ali im za nešto više nedostaje zadnji pas. Nakon razdoblja početne zbunjenosti, obrana Basela uspjela se posložiti. Basel čeka kontre

36' Sommer brani još jedan Riberyjev udarac, ovog puta iz veće udaljenosti

38' Rafinha ubacuje zdesna, Gomez nije dobro reagirao glavom

42' Dominacija Bayerna više nema jaki početni ritam, dojam je da Basel sve lakše izlazi na kraj s napadačima gostiju. Gomez u situaciji "jedan na jedan" nije uspio  učiniti više od udarca iskosa u Sommera

45' Rizzoli je odsvirao kraj poluvremena bez sekunde produžetka, što ukazuje da se igrao nogomet bez skrivenih namjera

DRUGO POLUVRIJEME

47'  Ribery je svakako najopasniji igrač gostiju, na Robbenov pas Francuz je ušao u prazni prostor zdesna ali nije uputio dobar centaršut

49' Streller je uspio glavom dohvatiti ubačaj slijeva, ali je lopta bila preslabo upućena da bi napadač Basela mogao uputiti jači udarac

55'  Već viđeno u prvom dijelu. Bayern prividno dominira, ali ne pronalazi rješenja pred postavljenom obranom domaćina. Dojam je da Bavarcima nedostaje siline

60' Utakmica ulazi u fazu ravnilovke. Bayern sve više iskazuje fizičku nemoć, a dobro posloženi Basel strpljivo čeka priliku za kontranapad. Dosadno i nezanimljivo za razliku od prvog poluvremena

63' Žuti karton Abrahamu za prekršaj na Robbenu na rubu kaznenog prostora. Opasna pozicija!

65' Robben iz slobodnog udarca sa 17 metara pogađa "živi zid", lopta u fliperu završava u rukama sigurnog Sommera

66' Umjesto F. Frea ulazi Stocker

68' Lahm snažno odapinje s 22 metra, Sommer odbija loptu u korner

71' Muller ušao umjesto Riberyja! Potez trenera koji je teško shvatljiv ako se zna da na terenu doslovno statira Robben

73' Mulle ulazi u prazni prostor iskosa slijeva, ali je Sommer odbio loptu

74' Muller dobiva žuti karton zbog starta na Sommeru

76' Robben ulazi u šut kojega obrana domaćina blokira, propala je obećavajuća akcija Mullera i Gomeza

82' Rezime posjeda lopte: Bayern 58% - Basel 42%

83' Zoua ušao umjesto Shaqirija, a Kross dobio žuti karton zbog prekršaja nad A. Freiom

85' 1:0 Stocker! Zoua je prošao uzdužno cijelu obran Bavaraca, ubacio loptu iza leđa obrane gostiju za Stockera, koji je ostao sam pred Neureom. Prizemnim udarcem lopta je završila ispod Neurea i zatresla mrežu!

88' Olić ulazi u igru umjesto Krossa

89' Cabral ulazi u igru umjesto A. Freia

90' Četiri minute sudačke nadoknade

90+4' Sudac Razolli svira kraj! Basel slavi veliku pobjedu koja če izazvati potrese na uvijek trusnom bavarskom tlu