LIGA PRVAKA

Bilić sačuvao mrežu Bešiktaša protiv Arsenala

Utorak, 19. kolovoza 2014. 22:51 Napisao/la  SC

Rezultati:  Napoli - Athletic 1:1, Bešiktaš - Arsenal 0:0, Kobenhavn - Leverkusen 2:3

Slaven Bilić uspio je sačuvati mrežu Bešiktaša u prvoj utakmici play-offa Lige prvaka protiv Arsenala. Utakmica na Ataturk olimpijskom stadionu završila je bez pobjednika iako su obje momčadi imale prilike zatresti mreže. Očekivano, bolji dojam ostavio je Arsenal, koji je bi bliži pogotku, ali je i Demba Ba dvaput mogao zatresti mrežu vratara Szcesnyja. Prvi put izravnim udarcem s centra igrališta u prvim sekundama utakmice, vratar Arsenala jedva je uspio dosegnuti loptu. Zadnjih desetak minuta Arsenal je igrao bez isključenog Ramseyja. U sudačkoj nadoknadi srpski sudac Maržić isključio je Bilića zbog negodovanja na jednu njegovu odluku.

Levekusen je jedini ostvario gostujuću pobjedu protiv Kobenhavna, svih pet pogodaka postignuto je do odmora. Tin Jedvaj ušao je u igru u 46. minuti umjesto Donatija. Malmo je pogotkom Forberga u 90. minuti ostvario aktivan rezultat uoči uzvrata protiv Salzburga. Napoli i Athletic odigrali su bez pobjednika u neizvjesnoj utakmici podjednako jakih momčadi.

Rezultati: RB Salzburg - Malmo 2:1 (Schiemer 16, Soriano 54/Forsberg 90), Steaua - Ludogorets 1:0 (Chipciu 88), Napoli - Athletic 1:1 (Higuain 68/Munian 41), Bešiktaš - Arsenal 0:0, Kobenhavn - Leverkusen 2:3 (M. Jorgensen 9, Amartey 13/Kiessling 5, Bellarabi 31, Heung-Min 42)