Liga prvaka: Cristiano Ronaldo eliminirao Atletico, hat-trick najboljeg gol-igrača svih vremena

Utorak, 12. ožujka 2019. 23:15 Napisao/la  SC

Cristiano Ronaldo (Juventus)

Cristiano Ronaldo vodi Juventus prema finalu Lige prvaka.

Fantastični Portugalac ostvario je hat-trick u uzvratnoj utakmici osmine finala protiv njemu posebno mrskog Atletica, Juventus je eliminirao momčad Diega Simeonea koja ne pamti kada je zadnji put primila tri pogotka u ovako kasnoj fazi natjecanja.

Vjerojatno ni ne bi da Ronaldo ponovo nije iskazao klasu zbog koje slovi najboljim gol-igračem svih vremena!

Dva pogotka Ronaldo je postigao ni iz čega, jednog iz kaznenog udarca.

Bernardeschi je u 27. minuti ubacio slijeva, Ronaldo je na suprotnoj vratnici u skoku tijelom odnio Juanfrana i glavom zakucao loptu u mrežu.

U 49. minuti Cancelo je ubacio zdesna, u gužvi u kaznenom prostoru Ronaldo je bio najviši u skoku, glavom je poslao loptu koju je vratar Oblak odbio u polje tek kada je cijelim obujmom prešla gol-crtu.

U 85. minuti Correa je naivno skrivio kazneni udarac prekršajem nad Bernardeschijem, Ronaldo takve pogreške ne prašta!

Mario Mandžukić igrao je protiv bivšeg kluba do 80. minute.

Manchester City ostvario jednu od najvećih pobjedu u povijesti završnica Lige prvaka, rezultat 7:0 izgleda nestvarno za osminu finala bilo kojega natjecanja.

Uzvratne utakmice osmine finala Lige prvaka: Juventus - Atletico 3:0 (3:2) (Ronaldo 27, 49, 86-11m), Manchester City - Schalke 7:0 (10:2) (Aguero 35-11m, 38, Sane 43, Sterling 57, B. Silva 71, Foden 78, Gabriel Jesus 84)