Liga prvaka: Atletico i PSG u četvrtfinalu, Jurgenu Kloopu vratari postali kobni

Srijeda, 11. ožujka 2020. 23:39 Napisao/la  SC
Morata i Llorente potopili Liverpool

PSG i Atletico plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka.

Jurgenu Kloopu vratari Liverpoola postali su kobni u Ligi prvaka.

Loris Karius bio je tragičar finala Lige prvaka 2018. godine protiv Real Madrida (1:4), Adrian je bio tragičar ove sezone u osmini finala Lige prvaka protiv drugoga madridskog kluba.

Španjolski vratar na vratima Liverpoola zamijenio je ozlijeđenog Allisona, nije Adrian griješio katastrofalno kao Karius, ali je izravni krivac za pogodak kojim je Atletico smanjio na 2:1, a nije se baš proslavio ni kod preostala dva pogotka gostiju.

Liverpool je bio puno bolji tijekom 90 minuta, najbolji igrač Atletica uvjerljivo je bio vratar Jan Oblak.

Wijnaldum je udarcem glavom u 43. minuti donio prednost pred odmor.

U drugom dijelu Atletico nije prelazio polovicu igrališta, ali je madridska momčad predvođena Oblakom uspjela izdržati pritisak i osigurati produžetke.

U 94. minuti Firminio je prvo morao pogoditi vratnicu od koje mu se lopta odbila na nogu da bi mogao svladati Oblaka - 2:0.

I kada se činilo da je otpor Atletica napokon slomljen, proradio je poznati mentalitet momčadi Diega Simeonea.

U 97. minuti Adrian je prvo pogrešno dodao loptu gostima, a onda se poskliznuo u odsutnom trenutku, kada je Llorente uputio udarac i smanjio na 2:1.

U 106. minuti Morata je povukao kontru, proigrao Llorentea koji je otklonio varkom tijela Hendersona i udarcem sa 20 metara svladao Adriana - 2:2.

Udarac je bio precizan iako je dojam da bi Allison drugačije reagirao isto kao i u zadnjim minutama utakmice, kada je Morata pobjegao obrani Liverpoola i donio pobjedu na Anfieldu.

LIVERPOOL: Adrian, Robertson, Van Dijk, Gomez, Alexander-Arnold, Wijnaldum (106 Origi), Oxlade-Chamberlain (82 Milner), Henderson (106 Fabinho), Mane, Firmino (113 Minamino), Salah

ATLETICO MADRID: Oblak, Lodi, Felipe, Savić, Trippier (91 Vrsaljko), Koke, Thomas, Saul, Correa, Felix (103 Morata), Diego Costa (65 Llorente)

Momčad PSG-a dvama pogocima riješila je najvažnije do odmora, nakon toga trebalo je samo paziti da neka lopta ne zaluta.

PSG: Navas, Bernat, Kimpembe, Marquinhos, Kehrer, Neymar, Gueye, Paredes (90+2 Kouassi), Di Maria (79 Kurzawa), Sarabia (64 Mbappe), Cavani

BORUSSIA DORTMUND: Bürki, Zagadou, Hummels, Piscczek, Guerreiro, Witsel (71 Reyna), Can, Hakimi (87 Gotze), Hazard (68 Brandt), Haaland, Sancho

Uzvratne utakmice osmine finala Lige prvaka: Liverpool - Aletico 2:3 (2:4) (Wijnaldum 43, Firminio 94/Llorente 97, 105+1, Morata 120+2), PSG - Borussia (D) 2:0 (3:2) (Neymar 28, Bernat 45+1)