Upozorenje

JUser: :_load: Nije moguće učitavanje korisnika sa ID: 50

Ircima remi protiv Čeha, Amerikanci šokirali Talijane, Španjolci uvjerljivi

Srijeda, 29. veljače 2012. 22:54 Napisao/la

Suparnici Hrvatske na Euru također su odigrali prijateljske utakmice. Irska - Češka 1:1, Italija - SAD 0:1, Španjolska - Venzuela 5:0.

I dok Slaven Bilić mora pronaći odgovore na krucijalna pitanja o (ne)moći Hrvatske, naši suparnici na Europskom prvenstvu 2012. također su testirali trenutačno stanje. Irska je U Dublinu dočekala Čehe, a momčad Giovannija Trappatonija na kraju je odigrala 1:1. Poveli su gosti preko Baroša u 50. minuti, a tri minute prije kraja konačan rezultat postavio je Cox. Nakon susreta, Giovanni Trappatoni je realno oslikao događanja na travnjaku:

- Prvi dio nije bio onakav kakav smo željeli. Ali, u drugom dijelu smo ipak odigrali bolje, mislim da smo zaslužili postići izjednačujući pogodak. Rezultat je realan. - rekao je Trapp.

Talijani su, pak, u Genovi ugostili reprezentaciju Sjedinjenih Američkih Država. Naravno, svi su očekivali sigurnu pobjedu "Azzurra", ali na kraju je momčad Cesarea Prandellija pala pred američkim trupama, koje vodi proslavljeni Nijemac Juergen Klinsmann. "Ameri" su slavili sa 1:0, a jedini pogodak postigao je Dempsey u 55. minuti susreta. Možda, zapravo sigurno, utakmica nije trebala tako završiti, jer Italija je dominirala, imali su čak 19 udaraca (sedam u okvir) prema vratima "Amera", ali nisu uspjeli ugurati loptu u mrežu.

- Mislim da nismo zaslužili poraz, ali nogomet je ponekad čudan. Ne, nema panike, nismo uopće igrali loše, a do Eura možemo samo popraviti stvari. Naravno da i dalje vjerujem kako ova Italija može biti prava. - rekao je nakon susreta izbornik Italije Cesare Prandelli.

Treći protivnik Hrvatske na Euru (koji počinje za 99 dana) jedini je briljirao. Španjolci su se lako obračunali s Venezuelom slavivši 5:0. U petardi za furiju pogotke su ugradili Iniesta (37'), Silva (40'), te Soldado koji je postigao hat-trick (50', 53', 84'), a u 66. minuti nije realizirao najstrožu kaznu.Mogla je "Furija" zabiti još golova, možda čak i dvoznamenkasti broj, ali i ovako su potvrdili klasu.

Inače, Vicente del Bosque, izbornik Španjolske, postao je rekorder, jer je njegova "Furija" zabila najviše golova u povijesti, čak 130 u 52 susreta.

PRIJATELJSKE UTAKMICE:

Italija - SAD 0:1 (Dempsey 55')

Irska - Češka 1:1 (Baroš 50'; Cox 86')

Njemačka - Francuska 1:2 (Cacau 90', Giroud 21', Malouda 69')

Švicarska - Argentina 1:3 (Shaqiri 49', Messi 20', 88', 90' (11m))

Engleska - Nizozemska 2:3 (Cahill 85', Young 90'; Robben 57', Huntelaar 58', Robben 90')

Cipar - Srbija 0:0

Latvija - Kazahstan 0:0

Moldavija - Bjelorusija 0:0

Gruzija - Albanija 2:1 (Kobahidze 47', Smisulašvili 88'; Cani 3')

Crna Gora - Island 2:1 (Jovetić 56', 87'; Finnbogason 79')

Izrael - Ukrajina 2:3 (Hemed 55' (11m), Sahar 63'; Gusev 17' (11m), Konopljanka 45', Jamolenko 61')

Mađarska - Bugarska 1:1 (Szalai 41'; Božinov 87')

Armenija - Kanada 3:1 (Pizzelli 22', 67', Ozbiliz 90' (11m); McKenna 4')

Tunis - Peru 1:1 (Ben Yahia 45'; Pizarro 45' (11m))

Rumunjska - Urugvaj 1:1 (Stancu 50'; Cavani 2')

Turska - Slovačka 1:2 (Toprak 85'; Weiss 24', Stoch 39')

Danska - Rusija 0:2 (Širokov 4'; Aršavin 45')

Luksemburg - Makedonija 2:1 (Deville 56', 90'; Hasani 25')

Malta - Lihtenštajn 2:1 (Mifsud 54', 64'; Buchel 48')

Obala Bjelokosti - Gvineja 0:0

JAR - Senegal 0:0

Austrija - Finska 3:1 (Janko 32', Hamik 54', Ivanschitz 73' (11m); Furuholm 88')

Grčka - Belgija 1:1 (Salpingidis 9'; Chadil 32')

Meksiko - Kolumbija 0:2 (Falcao 36', Cuadrado 60')