Plavi pobijedili Crvene na Viškovu

Utorak, 28. veljače 2012. 21:55 Napisao  Luka Variola

Pogotkom Čanađije (33') odlučen međusobni ogled U-19 reprezentacije

Plavi - Crveni 1:0

Prijateljska U-19 utakmica: Plavi - Crveni 1:0 (1:0). Igralište Brnasi. Gledatelja: 60. Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav). Strijelac: 1:0 Dario Čanađija (32').

PLAVI: Zelenika, Gorupec, Aleksič, Mrzljak, N. Datković, Čalušić, Miškić, Ćića, Jelavić, Čanađija, Rebić (još su igrali: Hadžić, Pavičić, Plum).

CRVENI: Sluga, Miloš, T. Datković, Radošević, Mitrović, Šimunović, Ivančić, Miličević, Čolak, Špehar, Dugandžić (još su igrali: Geng, Brlek, Alvir).

Momčad Plavih minimalno je nadvisila Crvene u međusobnom odmjeravanju hrvatskih U-19 snaga na Viškovu, koje je organizirano zbog nedolaska Njemačke. Naime, izabranici Darka Jeličića trebali su u Kostreni odigrati prijateljski ogled sa mladim nadama "Elfa", ali su njihovi njemački vršnjaci zapeli u domovini zbog štrajka u tamošnjim zračnim lukama. U nedostatku protivnika mali su "kockasti" odigrali međusobnu utakmicu, a ekipi Plavih pobjedu je donio Darijo Čanađija golom u 33. minuti. Veznjak Slaven Belupa fino je prihvatio jedan odbijanac na rubu kaznenog prostora i lijevicom neobranjivo pogodio lijevi donji kut riječkog vratara Simona Sluge.

To je bilo praktički sve što su hrvatske nade u 90 minuta pokazale. U drugome je poluvremenu za Plave dvaput zaprijetio Hadžić, a za Crvene iz daljine Dugandžić. Ogledu su između ostalih svjedočili instruktor HNS-a Martin Novoselac, trener Rijeke Ivo Ištuk, sportski direktor "bijelih" Nikica Dido Milenković, voditelj omladinskog pogona Rijeke Zvjezdan Radin i bivši direktor Riječana Mario Rubeša.

- Ritam nije bio baš neki, ali svejedno mi je drago da smo odigrali utakmicu kako bi popunili rupu zbog nedolaska Njemačke. Pred nama je još dosta posla uoči kvalifikacijskog turnira za EP 2013, objasnio je hrvatski izbornik Dinko Jeličić.