Hajduk protiv Osijeka prvi put jedan derbi igra kao gost

Srijeda, 29. rujna 2021. 13:55 Napisao/la  Toni Bilić

U nedjelju Hajduk gostuje u Gradskom vrtu gdje ga čeka dvoboj sa Osijekom.

Na otvaranju sezone, u drugoj utakmici prve četvrtine prvenstva, bijeli su doživjeli poraz na poljudskoj ljepotici od momčadi Nenada Bjelice.

Splićani su poveli golom Livaje da bi gosti golovima Jurčevića i Pilja preokrenuli rezultat u svoju korist.

Čuvar mreže i kapetan Kalinić grubo je pogriješio kod pobjedonosnog gola Osječana, koji je postigao Pilj.

Snosio je Kalinić i dio krivice za izjednačujući gol gostiju koji je zabio Jurčević.

Stoga je nedjeljnji derbi prava prilika se Kalinić iskupi za pogreške.

U kolu koje za nama Kalinić je obranom u 100. minuti osujetio da Lokomotiva osvaji bod, da Kačavenda zabije gol za poravnanje.

Sada svi od Kalinića očekuju da bude na visini zadatka u Gradskom vrtu.

U dosadašnjem tijeku prvenstva Hajduk nije odigrao niti jedan derbi kao gost.

Dvoboje s Osijekom i Rijekom odigrali su na Poljudu, oba su izgubili istim rezultatom (1:2).

Odgođeni derbi s Dinamom također se trebao odigrati na Poljudu.

Stoga je sraz sa Osijekom pravi test mogućnosti momčadi trenera Jensa Gustafssona.